• klibinde, harun tekin'in şarkıyı nedense dudaklarını aysun kayacı gibi büzerek söylediği görülüyor. neden öyle bir halde bilinmez ama...

öte yandan klipte janset'in yine arzı endam etmesi harika olmuş. emre aydın - şebnem dönmez birlikteliğinden sonra mor ve ötesi - janset birlikteliği de istikrarlı bir biçimde devam eder inşallah *.
  • mor ve ötesi'nin son albümünden en dinlenilebilir, 23'ün, gece'nin ve beyaz'ın yanına en yakışan şarkısıdır.

yine hüzün var haruncuğum, yine.
  • ben de turkiye'ye geldigimde aylar seneler sonra sarkiyi duyunca, "kulliyatinin tamamen disinda bir akisi olan bu sarkiyla beraber serdar ortac olgunluk donemi eserlerini mi vermeye basladi?" diye dusunmustum. sonra gugillattim, baktim, sarki serdar'in degilmis, sakinledim, gonul rahatligiyla dinler oldum. bilmeyenler icin olay soyle: sarki 2005 yilinda orovizyonunun ispanya sarkisiymis, ortac kesfetmis, altina artik literature hande yener alt yapisi olarak gecmesi uygun dusen turk pop muziginin, "o yaza damgasini vuran"larin artik vazgecilmez sound'u haline gelmis olan tekno vurmali sazlarla-dugun davul ritmini girmis, olmus sana "dinlemekten utandigimiz, serdar ortac'i asan sarki."

utanmayin abicim, sarkinin genel mekanigi, melodik zenginligi, susu busu bestecisi olmayan serdar ortac'i asiyor. neredeyse 20 kusur senedir serdar ortac diskografisini duymak durumunda kalmis herkes insiyaki olarak dahi bunu fark edecektir. illa bir seyden utanmak gerekiyorsa serdar ortac'i ya da bu sarkiyi dinlemekten degil de, cografya olarak 10 senedir farkli sarkici ve eserlerde hep ayni duzenlemeyi, alt yapiyi dinliyor olmaktan utanabilirsiniz. sureniz basladi, iyi utanan kazansin.

(bkz: bachata)
  • şarkıyı ilk dinlediğimde nakarattaki tekerlemeyi çözemediydim. hatta tekerlemeyi ;
    "seni bana bana seni dejenere aşk bir son" diye düşünüyor idim.
    kendimi bi an efsanevi eni vici vokke dönemindeki insanlar gibi hissettim.

taaaaaa ki merakıma merak katıp, sözlük'te sözlerini okuyana kadar..meğer çok daha manalı imiş..
    sağolasın sözlük.

(bkz: sağolasın izocam)
    (bkz: teşekkürler dove)
    (bkz: sen her şeyi düşünürsün)
  • mor ve ötesi'nin her albüme en az bir tane koyduğu başyapıtın masumiyetin ziyan olmaz'daki versiyonudur. şiir gibi, noksansız bi şarkı.
  • pek yakın zamanda klibi yayınlanacak olan ve ne yazık ki bu yüzden araf misali herkesin diline düşecek olan muhteşem mor ve ötesi şarkısı. ben bu duruma üzülüyorum tabii: bu şarkının albümde biraz geri planda kalmasını, az kişinin bildiği süper şarkılar'dan biri olmasını çok isterdim, ama maalesef bu şarkının akıbeti de araf ya da bir derdim var gibi olacak.
    kara kutu'ya klip çekilmese bari ya. o biraz geri planda kalsın *.
  • "masaldın, anlatıldın. dinleyen mi? hem de çok!"

çocukken dinlediğimiz/okuduğumuz masallarda en nihayetinde mutlaka mutlu son vardı. her şey tatlıya bağlanırdı. biz de inanırdık..

ilk ve en büyük kandırılmışlığımızı büyüyünce, yaşayarak farkettik. külkedisinin ve pamuk prensesin üvey anaları hayat karşısında birer melek kaldı.

"yine mi hüzün var, niye? kendini bilene sor"

sor da, kendini bilmezlerler ordusunda bileni bulabilirsen..

masumiyetin ziyan olmaz'ın en iyisidir bu şarkı benim için artık. son kararımı verdim..
  • yoruldun (evet)
    çok yoruldun (çook)
    bilincin bir var, bir yok ( sanırım hiç yok)
    yalandın, yaralandın ( hiç yalan olmadım yalan söyleme, ama evet yaralandım)
    dermanının ismi yok ( var mı?)
    umudun yanında mı? (bilmiyorum)
    hayatın hep zorda mı? (evet)
    gururun yanında mı? ( sanırım değil)
    nerelerden geçtin de
    yine mi hüzün var, niye? ( uzun yollardan geçtim. niye yine hüzün var ben de bilmiyorum)
    kendini bilene sor
    yine mi hüzün var, niye?
    niye?

masaldın, anlatıldın ( anlattım ben. anlatmayı severim.)
    dinleyen mi? hem de çok. (keşke çok dinleyen olmasa.)
    yine mi hüzün var, niye?( bilmiyorum amına koyim)
    kendini bilene sor.
    yine mi hüzün var,niye?
    niye?

bilmiyorum dedirten şarkıdır.
  • şarkının "...çünkü dışarıda senin gibiler için,
    özel idman yapıyorlar..." kısmında klipte serdar ortaç ın idmankelimesini hareketleri ile vurguladığı gözlemlenebilir.
hesabın var mı? giriş yap