şükela:  tümü | bugün
  • tam göttür. geçen dönem sorcam bakın dedim sonra sınavı hazırlarken baktım o konuya yer kalmamış. kolay bi şeydi neyse ki. bi sonraki sınavda sormuştum öğrenciler de seviyo beni çok küfür yememişimdir diye tahmin ediyorum ama yemişsem de hak ettim kusura kalmayın genşler.
  • ogrenmekle yukumlu olduguniz uc bes bolum degil de 1000 sayfa ise cok sey fark eder.
    (bkz: but)
  • çobanın hoca olması, hoca olunca kendini şaşırması. diğer küçük çobanların, bu çobana güvenmesi, güvendikleri hocalarının kendileri ile aynı kafadaki şark çakalı olduğunu unutması.
  • gözünün içine bakarak "yanlış yabtın bro" denilesi zat.
  • ibnelik yapmaya bayılır..
  • öğrencileri ters köşe yapmaya seven hocadır. muhtemelen sınav test deyip klasik yapmaktan da büyük keyif alıyordur. bunun bir ileri versiyonu da sınavda çıkacak soruları öğrencileriyle paylaşıp, o soruları sınavda sormayan hocadır. bakın çıkacak konu başlıklarını değil, direkt soruları paylaşıyor; lakin sınavda karşınıza bambaşka sorular çıkıyor. harika !

öğrenciler de nasıl olsa cevapları biliyoruz diyip, konu anlatımına çalışmıyor. böylece öğrencilerin elindeki silah da ellerinden alınıyor ve sonra topluca kurşuna diziliyorlar. buradaki serzeniş, öğrencilerinin çalışmasını engelleyen hocayadır. kimse sana soruları ver demiyor, verirsen de baş tacı; ama gelip de öğrencilerini niye yanlış yönlendirip sahte bayrak operasyonu yapıyorsun. efendi efendi de ki konular bunlar çalışıp gelin. o zaman düşük not alınsa bile kimse bunun lafını etmeyecektir.

şu dünyada ne dingil insan var ya. çok sakat var çok...
  • sormayacağım dediği yerden soru soran hocayla aynı kişi olmaları muhtemel.
  • sınıf çalışkandır geniş geniş sorar.
    ama sınıfta seviye yoksa soruları verir aha da burdan bunu soracağım bile diyebilir.

özetle hoca piç değildir. öğrenci kitlesi soruları belirler. hoca artık bu zamanda pek de bir şey değildir.
  • terbiyesizdir, haindir. sevgili cemal hocam, hazırladığın ve hazırlayacağın bütün sınav kağıtlarının ...
  • sorularını asistanı hazırladığı için ve asistanı da hocanın derste ne dediğini bilemeyeceği için bu vaadini sınava yansıtamayan hocadır. her işini araştırma görevlisinden bekler, sınavlarını o hazırlar, o okur, o ilan eder. ama hoca bu süreçler hakkında en ufak fikir sahibi olmadığı halde derste şunu bunu soracağım diyerek öğrencisine hava yapmaya bayılır.