şükela:  tümü | bugün
 • eski nedir şimdiki 321go kanalının bir formatı.

  belirli kesimlere, herkesin aklına geldiği ama bir şekilde soramadığı ya da sormaktan kaçındığı soruları dobra dobra soruyorlar.

  hem herkes için farklı bakış açıları sunuyor, hem de ön yargılarımızı tekrar gözden geçirmemize imkan sağlıyor.

  soru sorulurken "hadi! hadi! buna da cevap ver!?" ya da "harbiden bu neden ya?" gibi tepkiler vermenize sebebiyet verebiliyor.

  sırasıyla yayınladıkları bölümler:

  alman: soramazsın-1
  suriyeli: soramazsın-2
  transeksüel: soramazsın-3
  feminist: soramazsın-4
 • avukat: soramazsın-5

  gerçekten kaliteli ve düşünülerek hazırlanmış bir format olduğu belli youtube tr ye değer kattı
 • toplum tarafından dışlanmış ancak çok kaliteli insanlara merak edilenleri sormak adına röportaj yapan bir youtube serisi.
  ben genel olarak insanlara kişisel hayat sorusu sormuyorum,soru sorulmasını da sevmiyorum.ancak bazı sorulara cidden cevap alamıyorsun,o sorunun cevabı yok.ha cevap vermek zorunda değil ama oraya çıkıyorsa bünyesi soru kaldırmak zorunda maalesef.
 • bayıldım.

  normalde çok çekinirim engelli insanlarla sohbet etmekten. bir şey sorarsın yanlış anlayabilir; patavatsızlığın olur kırabilirsin ; bazen de yanlış anlaşılabilirsin ki haklıdır yanlış anlamakta , olabilir. karşıdan karşıya geçirmek istedim bir arkadaşımızı ittirdi vs. olabilir sorun değil ama ben de ister istemez o zamandan beri bir adım geri dururum. yine esirgemem benlik bir durum olduğunda koşarım sorun yok o konuda.

  çok güzel sorular sorulmuş ; tabi konuk arkadaşa da zannederim daha önceden sorular gösterildi çünkü pat diye soramayabilirsin bahsettiğim durumdan dolayı. o da tüm samimiyetiyle cevap vermiş; helal olsun. çok beğendim !

  tanım ; 6. bölümünde (bkz: akondroplazi) hastalığı olan bir bireyle sohbet edilen bir youtube kanalının programı.

  6. minik insan
 • 4. bölümde bir feministe sorulan sorularla beni yeniden tr feminizminden tiksindirmiş youtube kanalıdır. tabi bu kanalın başarısı değil, videodaki kadının başarısıdır. bana kalsa çok daha proaktif soru/cevaplarla zorlatıp bullshit diye bağırırdım ama sonuçta bir feminist’de çıkarsan saygı duymak zorundasın. *

  lezbiyen’misin sorusuna verdiği cevap güldürmüştür. ayrıca eylemlerde ki erkeklere şiddet ve zamanında duyduğu bir hikayeyi paylaşıp her erkeğe potansiyel katil gözüyle baktığı gerçeği hüzünlendirmiştir.

  kanalın önünün açık olduğunu ve ileride yeniden haklarında yorum yapmayı daha doğru buluyorum ayrıca son videosunda (bkz: efe aydal)ın katılımıyla şahsımı keyiflendirmiştir.*
 • son yayınlanan videoda (bkz: mehmet civelek)i konuk etmişler. insanı derin düşüncelere salan bı durumu tekrar gündeme taşımaları şık olmuş.
 • (bkz: mehmet civelek)’in konuk olduğu eski mahkum videosu o kadar iyiydi ki. az önce izledim videonun 35dk olduğunu görünce dayanamaz sıkılır 5dk içinde kapatırım dedim ama (bkz: mehmet civelek) öyle güzel konuşuyor sorulara öyle güzel cevap veriyor ki 35dk su gibi aktı. kim inanır böyle konuşan, bu kafa yapısındaki adamın 33 yıl hapis yattığına. üstüne 33 yılında 17 yılını tek başına hücrede geçirmiş, şimdi ki şımarık nesil olan biz 2-3 ay yalnız kaldığımızda yalnızlıktan öleceğimizi sanıyoruz. bu adam o dört duvar içinde kendini ne güzel yetiştirmiş tertemiz de bir kalbi var belli.
  otobüste seyahat ederken eski mahkum olduğunu öğrenip yanından kalkan adamı ve hapise girmeden önce nişanlı olduğu kadını 33 yıl sonra gördüğünde yaşadıklarını anlatırken içim burkuldu.
  hayat çok garip ve hiç ama hiç adil değil.
  son olarak iş konusunda zorluk çektiğinden bahsetti, yok mu bu güzel insana adam gibi bir iş verecek bir insan evladı.
  gece gece dertlendim kederlendim.
 • benim gibi meraklı bir tip için bulunmaz bir kanal. şöyle ki: marjinal grupların toplum içindeki yerini hep merak etmişimdir. nedirler, ne ile beslenirler, nasıl tepki alırlar hep sorar dururum. bu kanal sayesinde çoğu merakımı giderebiliyorum şuan.

  mesela ateistleri temsilen efe aydal çağrılmış. bir de antitez olarak bir müslüman çağrılsın. sonra youtuberleri temsilen birini getirsinler bunun hakkında konuşsun.

  en önemlisi de ( siyasi bir yönü yok ) bir asgari ücretli insanı çağırsınlar mesela. nasıl geçinirsiniz, aybaşını çıkarmak için neler yaparsınız, nelerden feragat edersiniz gibi mesela.
  tam da toplumun bildiği ama kimsenin birbirinden haberdar olmadığı bir konu.

  başarılar diliyorum.
 • 9. bölümünü az önce yüklemiş, türk milliyetçisi'ni konu almıştır kendileri.

  soramazsın-türk milliyetçisi

  ayrıca milliyetçiler için düşündüğüm ise,
  tamamının rövanşist bir kavram olduğudur. tüm insanların acilen kurtulması gereken bir düşünce.
  silahlar ve kutsal kitaplar kadar can almıştır ayrıca.
 • youtube da değeri giderek yükselecek kanaldır .formatın tartışma modunda olmaması karşısındaki insanın fikirlerini daha net ifade edebilmesini sağlıyor bu özellikle harika olmuş .efe aydal ve mehmet civeleğin olduğu bölümlere bayıldım .son bölümdeki milliyetçi fikirlerini sunarken götünden tarih uydurmaya ve kürtleri cahilce yok saymaya kalkmasaydı en azından konu hakkında biraz daha bilgili bir milliyetçi çağırılsaydı daha iyi olacağı kanısındayım .sonuç olarak youtube türkiye hakkında ümitlerimi yükselten kanallardandır efendim severek izliyoruz , başarılar .