şükela:  tümü | bugün soru sor
  • eski nedir şimdiki 321go kanalının bir formatı.

belirli kesimlere, herkesin aklına geldiği ama bir şekilde soramadığı ya da sormaktan kaçındığı soruları dobra dobra soruyorlar.

hem herkes için farklı bakış açıları sunuyor, hem de ön yargılarımızı tekrar gözden geçirmemize imkan sağlıyor.

soru sorulurken "hadi! hadi! buna da cevap ver!?" ya da "harbiden bu neden ya?" gibi tepkiler vermenize sebebiyet verebiliyor.

sırasıyla yayınladıkları bölümler:

alman: soramazsın-1
    suriyeli: soramazsın-2
    transeksüel: soramazsın-3
    feminist: soramazsın-4
  • avukat: soramazsın-5

gerçekten kaliteli ve düşünülerek hazırlanmış bir format olduğu belli youtube tr ye değer kattı
  • toplum tarafından dışlanmış ancak çok kaliteli insanlara merak edilenleri sormak adına röportaj yapan bir youtube serisi.
    ben genel olarak insanlara kişisel hayat sorusu sormuyorum,soru sorulmasını da sevmiyorum.ancak bazı sorulara cidden cevap alamıyorsun,o sorunun cevabı yok.ha cevap vermek zorunda değil ama oraya çıkıyorsa bünyesi soru kaldırmak zorunda maalesef.
  • türk toplumunun dışladığı insanlara, belki de her gün duydukları ofansif sorulara cevap verme şansı tanıyan youtube programı.

muhtemelen düşünme yetisi zayıf olan tiplerden tepki çekeceklerdir.
  • bayıldım.

normalde çok çekinirim engelli insanlarla sohbet etmekten. bir şey sorarsın yanlış anlayabilir; patavatsızlığın olur kırabilirsin ; bazen de yanlış anlaşılabilirsin ki haklıdır yanlış anlamakta , olabilir. karşıdan karşıya geçirmek istedim bir arkadaşımızı ittirdi vs. olabilir sorun değil ama ben de ister istemez o zamandan beri bir adım geri dururum. yine esirgemem benlik bir durum olduğunda koşarım sorun yok o konuda.

çok güzel sorular sorulmuş ; tabi konuk arkadaşa da zannederim daha önceden sorular gösterildi çünkü pat diye soramayabilirsin bahsettiğim durumdan dolayı. o da tüm samimiyetiyle cevap vermiş; helal olsun. çok beğendim !

tanım ; 6. bölümünde (bkz: akondroplazi) hastalığı olan bir bireyle sohbet edilen bir youtube kanalının programı.

6. minik insan
  • suriyeli videosunda hem soruyu soran hem cevabı veren kısma chp'nin ulusallığından ziyade 'sol parti' oluşunu benimseyen birini oturtmuşlar gibi.
    cevabı veren kişi savaşın ve devletin mağdur ettiği ve zorunlu olarak göç eden ve göç ettiği yerde ötekileştirilen ve ayrımcılığa maruz kalan bir suriyeli olmaktan ziyade işin gayet türkiye tarafında kalmıştı.
    yani olmamış, bir daha yapın.
  • 4. bölümde bir feministe sorulan sorularla beni yeniden tr feminizminden tiksindirmiş youtube kanalıdır. tabi bu kanalın başarısı değil, videodaki kadının başarısıdır. bana kalsa çok daha proaktif soru/cevaplarla zorlatıp bullshit diye bağırırdım ama sonuçta bir feminist’de çıkarsan saygı duymak zorundasın. *

lezbiyen’misin sorusuna verdiği cevap güldürmüştür. ayrıca eylemlerde ki erkeklere şiddet ve zamanında duyduğu bir hikayeyi paylaşıp her erkeğe potansiyel katil gözüyle baktığı gerçeği hüzünlendirmiştir.

kanalın önünün açık olduğunu ve ileride yeniden haklarında yorum yapmayı daha doğru buluyorum ayrıca son videosunda (bkz: efe aydal)ın katılımıyla şahsımı keyiflendirmiştir.*
  • youtube'da yapılmış en iyi işlerden biri. cevaplardan bağımsız olarak, sorular gerçekten sinir uçlarına dokunan sorular oluyor. konukların yeri geldiğinde huzursuz hissetmeleri gözden kaçmıyor. soru hazırlayan ekibi takdir ediyorum. cevapları, kamu önünde verilen cevaplar olarak değerlendirmek gerekiyor. kamera arkasında verilecek cevapların farklı olması muhtemel. herkes iç dünyasını topluma açmak istemeyebilir ve cevaplar topluma endeksli veriliyor. programın faydalarından biri de, her kesimden insan ile karşılaşmamış bireye, ' bu soruyu olur da benim gibi birine denk gelirseyin sormayın.' bilgisini veriyor.

ahlaki normların kısıtlayıcılığından ensest konuk alamayacaklarını düşünüyorum.

şu ana kadar ki favorim efe aydal ile olan bölüm.

izleyebilmek istediğim konuklar ve konular;
    zeki demirkubuz - kadın
    yeşim ustaoğlu - erkek
  • sunucu kıza aşık olduğum youtube serisi. inanılmaz tatlı bir tipi var ve sesi de aşırı etkileyici. böyle olmazdım ben.

edit: diğer videoları sonradan izledim. ateist videosundaki kıvırcık olandan bahsediyorum tabi ki. beni bul!
  • son yayınlanan videoda (bkz: mehmet civelek)i konuk etmişler. insanı derin düşüncelere salan bı durumu tekrar gündeme taşımaları şık olmuş.