şükela:  tümü | bugün soru sor
  • eski nedir şimdiki 321go kanalının bir formatı.

belirli kesimlere, herkesin aklına geldiği ama bir şekilde soramadığı ya da sormaktan kaçındığı soruları dobra dobra soruyorlar.

hem herkes için farklı bakış açıları sunuyor, hem de ön yargılarımızı tekrar gözden geçirmemize imkan sağlıyor.

soru sorulurken "hadi! hadi! buna da cevap ver!?" ya da "harbiden bu neden ya?" gibi tepkiler vermenize sebebiyet verebiliyor.

sırasıyla yayınladıkları bölümler:

alman: soramazsın-1
    suriyeli: soramazsın-2
    transeksüel: soramazsın-3
    feminist: soramazsın-4
  • (bkz: mehmet civelek)’in konuk olduğu eski mahkum videosu o kadar iyiydi ki. az önce izledim videonun 35dk olduğunu görünce dayanamaz sıkılır 5dk içinde kapatırım dedim ama (bkz: mehmet civelek) öyle güzel konuşuyor sorulara öyle güzel cevap veriyor ki 35dk su gibi aktı. kim inanır böyle konuşan, bu kafa yapısındaki adamın 33 yıl hapis yattığına. üstüne 33 yılında 17 yılını tek başına hücrede geçirmiş, şimdi ki şımarık nesil olan biz 2-3 ay yalnız kaldığımızda yalnızlıktan öleceğimizi sanıyoruz. bu adam o dört duvar içinde kendini ne güzel yetiştirmiş tertemiz de bir kalbi var belli.
    otobüste seyahat ederken eski mahkum olduğunu öğrenip yanından kalkan adamı ve hapise girmeden önce nişanlı olduğu kadını 33 yıl sonra gördüğünde yaşadıklarını anlatırken içim burkuldu.
    hayat çok garip ve hiç ama hiç adil değil.
    son olarak iş konusunda zorluk çektiğinden bahsetti, yok mu bu güzel insana adam gibi bir iş verecek bir insan evladı.
    gece gece dertlendim kederlendim.
  • benim gibi meraklı bir tip için bulunmaz bir kanal. şöyle ki: marjinal grupların toplum içindeki yerini hep merak etmişimdir. nedirler, ne ile beslenirler, nasıl tepki alırlar hep sorar dururum. bu kanal sayesinde çoğu merakımı giderebiliyorum şuan.

mesela ateistleri temsilen efe aydal çağrılmış. bir de antitez olarak bir müslüman çağrılsın. sonra youtuberleri temsilen birini getirsinler bunun hakkında konuşsun.

en önemlisi de ( siyasi bir yönü yok ) bir asgari ücretli insanı çağırsınlar mesela. nasıl geçinirsiniz, aybaşını çıkarmak için neler yaparsınız, nelerden feragat edersiniz gibi mesela.
    tam da toplumun bildiği ama kimsenin birbirinden haberdar olmadığı bir konu.

başarılar diliyorum.
  • eski eroin bağımlısı videosu çok iyi olmuş kanaldır. ayrıca soru sorulurken şu salak saçma amatör müziği koymayı bırakın, insanın izleyesi gelmiyor ya.
  • eski eroin bağımlısı birisiyle yaptıkları video çok çarpıcı. anne babaların, gençlerin izlemesini tavsiye ederim.

videodaki arkadaş açık yüreklilikle anlatmış, çok zor zamanlardan geçmiş. umarım hayat boyu geri dönmüş yapmaz.

https://www.youtube.com/watch?v=oirlj_znmi8
  • sonraki bölümlerini gördüğüm kadarıyla izleyicilerin seçtiği kişiler/gruplarla yapıyorlar. şu ana kadar transeksüel gördüm, görme engelli var, ibne var. var oğlu var.

altta yorumlara bakıyorum, bir dahaki bölüm için hayat kadını gelsin, pezevenk gelsin, lezbiyen getirin, orospu bulun, zenci getirin bilmem ne diyen var.

ben böyle toplumun fantezi dünyasını sikeyim. merak duygusu ne garip şey lan. en nefret ettikleri insanlar en fazla soru sormak istedikleri insanlar aynı zamanda. empati yeteneği sıfır.

sözlerimi, vicdanını siktiğimin ibneleri olarak bitirmek istiyorum. zira toplumun çoğu böyle.

vicdanını siktigimin ibnesi gelsin.
  • az önce ' türk milliyetçisi ' 9. bölümü izledim; daha doğrusu 10 dakika dayanamadan kapattım. o kadar donanımlı insanlar varken, bildiğin facebook milliyetçisini çıkarmışsınız.

kürtlerin edebiyatı, geçmişi yoktur diyor. sonrada kürt diye bir şey olmadığını iddia ediyor. bunu iddia ederken de hiçbir kanıt, belge, kaynak göstermeden sadece " yok " diyor. gerçekten de eğitim şart.

(bkz: kürt edebiyatı)
  • türk milliyetçisi bölümünü, sebepsiz, sorgusuz, sualsiz, özürsüz bir şekilde yayından kaldırmış yapım. en azından açıklama yapsaydınız.
  • sunucu kıza aşık olduğum youtube serisi. inanılmaz tatlı bir tipi var ve sesi de aşırı etkileyici. böyle olmazdım ben.

edit: diğer videoları sonradan izledim. ateist videosundaki kıvırcık olandan bahsediyorum tabi ki. beni bul!
  • 4. bölümde bir feministe sorulan sorularla beni yeniden tr feminizminden tiksindirmiş youtube kanalıdır. tabi bu kanalın başarısı değil, videodaki kadının başarısıdır. bana kalsa çok daha proaktif soru/cevaplarla zorlatıp bullshit diye bağırırdım ama sonuçta bir feminist’de çıkarsan saygı duymak zorundasın. *

lezbiyen’misin sorusuna verdiği cevap güldürmüştür. ayrıca eylemlerde ki erkeklere şiddet ve zamanında duyduğu bir hikayeyi paylaşıp her erkeğe potansiyel katil gözüyle baktığı gerçeği hüzünlendirmiştir.

kanalın önünün açık olduğunu ve ileride yeniden haklarında yorum yapmayı daha doğru buluyorum ayrıca son videosunda (bkz: efe aydal)ın katılımıyla şahsımı keyiflendirmiştir.*