şükela:  tümü | bugün
  • tam hali" kardeş alaya alıyorsun ama sorarım sana kütüphane öpüşme yeri mi?" olan hacettepe itiraf sayfasında yaşanmış bir diyalog.

ulan ne var adam sevgilisini kütüphanede öptüyse, sana ne oluyor, gören sevişiyolar sanacak.

işte o efsane yazışma;

http://i.hizliresim.com/r6mdz3.png
  • (bkz: sorma)
  • dunyadaki her yer opusme yeridir. opusmek ayip ya da gunah degildir. eminim ki bu insanlarin onunde el ele tutusanlar bile orgyden orgye kosuyorlar muamelesi goruyorlardir o yuzden geciniz efendim;

ayrica bu konu hakkinda gerekli uzmanlarin gozlemlerinin yer aldigi bir calisma izlemek isteyenler icin;

(bkz: friends)
    (bkz: the one with ross's library book)
  • saçma soru.

öpüşme yeri diye ayrılmış alanlar var mı? yok.

şimdi gelip zigişme yeri diye ayrılmış alanlar da yok diyeceksiniz... olm öztırtlar m rezidınslar ne sikime duruyor?
  • hemen altındaki yorumlardan birinde güvenliğin telefonu paylaşılmış. bu paylaşıma istinaden bir alttaki; 'özel harekatı da çağırın öpüşen çift görünce'' yorumu yarmıştır.
  • yalnız bir insan beyanı

sevgilisi olsa bilirdi her fırsatın değerlendirilmesi gerektiğini
  • haklı bir sorudur. kütüphaneler ders çalışılsın diye vardır. öğrencilerin dikkati dağılmasın diye ses bile çıkarılmaz. buna özen gösterilir. her yerin bir kuralı, bir usulü vardır. medeni olmak da bunu gerektirir.

belli bir amacı olan yerleri, amacı dışında kullananları uyarmaktan çekinmeyin. gerekirse şikayet edin. adam orada yarınki dersine vizesine finaline çalışıyor. kimi zaman yer bile bulamıyor yoğunluktan. bu hareketler çalışmak isteyen gençlerin hakkını gaspetmekten başka bir şey değildir.

kütüphaneyi kafe gibi kullanıp muhabbet edenler, telefonla konuşanlar, yiyişenler... kalkın gidin de gerçekten ders çalışacak olanlar geçsin o masalara.

edit: "kütüphanede ders çalışılmaz" diye mesaj atan adam var. öpüşeni bulduk.
  • kriter belirlemek şart. benim kriterim, sesli sümkürülemeyecek yerin öpüşme yeri de olmadığı şeklinde. sesli osurulamayacak yerlerde de sevişilmemeli mesela. işte bunlar hep nezaket, işte bunlar hep kriter. velhasıl, cemil'e kısmen katılıyorum.