*

şükela:  tümü | bugün
  • sörloth instagram hesabından baiano'nun özürü sonrası baiano ile yaptığı whatsapp görüşmesini paylaştı.

mesajları okuyunca. siz de "ne güzel keşke her futbol meselesi böyle çözülse" dediniz değil mi? ben de öyle demiştim ta ki mesajların uzunluğu ve aynı dakika içinde gönderilmesi dikkatimi çekene kadar.

sörtloth türkçesi "otobüste oturuyorum, etrafımda birçok insan var ama özrün için teşekkür ederim. maçın sıcaklığıyla olan bu tür şeyleri anlıyorum. böyle bir reaksiyon vermemeliydim..." diye başlayan uzunca bir paragraf yazıp en son iyi dileklerini diliyor. 13:49'da mesaj gidiyor.

13:49 dakikasının içinde baiano daha da uzun bir paragraf ile türkçesi "üzgünüm, ingilizce konuşamıyorum. arayarak veya video ile özür dilemek isterdim. dünkü olay için tekrardan özür dilerim." diye başlayan uzunca bir cevap veriyor. mesajlaşma 13:50'de bitiyor.

yorum kamuoyunun. bu arkadaşlar adliye katipliği sınavına girse dereceyle geçerler gibi. *
  • dün oynanan maçta sörloth ile aralarında futbol sertliğine uygun olmayan bir ikili mücadele geçen sörloth ve baiano mücadelesi sonucunda sörloth sinirlerine hakim olamayıp rakibini döverek kırmızı kart gördü.

önünde şampiyonluk yolunda önemli bir viraj olan sivasspor maçı olan trabzonspor camiası dünden beri sörloth'un masum olduğunu kanıtlamak için saçma sapan tiyatrolar oynatmaya başladı bile.

güya dün baiano sörlotha bir özür mesajı atmış sörlothta buna cevap verip instagram hikayesinde paylaşmış.

işin komik ve trabzonspor camiası tarafından düşünülemeyen ve cezadan yırtmak için algı olduğunu ortaya çıkaran küçük düşürücü tarafı ingilizcem zayıf diye konuya giren baiano 13:49'da atılan metni 1 dakika içinde okumuş, anlamış ve yaklaşık 1 paragraf mesaj yazmış ve bu delikanlı bu olayı 1 dakikaya sığdırmış.

yani ingilizcesi zayıf olan bu delikanlı 1 dakika içinde 1 paragraf cümleyi okumuş özümemiş ve buna cevap olarak 1 dakika içinde yazıya dökmüş.

adama resmen bizim amacımıza hizmet edeceksin diyip metin vermişler o da kopyalayıp yapıştırmış, pandomim resmen amınakoyim.

adamlar cezadan yırtmak için oyuncuyu ayartıp tiyatro düzenliyorlar, ben hayatımda bu kadar keskin çizgilerle kayrılan bir takım daha hatırlamıyorum.*

işte komedi.

işte herkesten büyük allah var, böyle eliniz ayağınız dolaşır küçük detaylarda boğulursunuz, allah büyük!
  • (bkz: gençlerbirliği futbolcusu baiano'nun çark etmesi)

(bkz: baiano'ya verilen sözlerin tutulmaması)

tff'nin dikkate alacağı görüşmedir. muhtemelen güzel haberler hafta içi gelir.
  • ülkece komplo teorilerine inanmak bizim en iyi yaptığımız iş. sözlükte de bir tane yazar yapıştırmış komplo teorisini. hoca durur mu yapıştırmış cevabı. (bkz: ya tutarsa)

edit: imla ve diğerleri
  • ıkisi de kendi instagram hesaplarından paylaşım yapmışlar hala gelip kurgu diyebiliyorlar. yeminle bunlar kadar hıyar ezik aptal taraftar topluluğu goremezsiniz.
  • bu olayın sonunda shorloth'a fairplay ödülü bile alabilir
  • fifa'nın dikkate alacağı görüşme. yılın fair play ödülünün bu efsanevi görüşmeye verileceği şimdiden kulislerde konuşulmaya başlandı bile.
  • sinan engin'in muhtemel yorumu saha dışında pırlanta gibi çocuklar şeklinde olacaktır.
  • arkadaşlar bu fener taraftarı bi tek bana mı salak görünüyorlar? sizde de aynı di mi?
  • sörloth iyi topçu ama cezasını çekmeli en az 4 yada 5 maç ceza almalıdır. futbolcular böyle yaparsa tribünlerde kan akar burası doğu.