şükela:  tümü | bugün
 • amerikan universtelerinde arkadaslari olmayan kizlarin bir suru para verip arkadas edinmesine yardimci olan, kizlar toplugugu. yardimlasma ve kardeslik icindir. kampusun guzel, ve "seker" kizlarindan olusur.
 • bunlardan iki tane sarışın üye aralarına bir tikkiyi* alarak meşhur "bebek gloria jeans te sesli gülerek eğlenen üçlü"yü oluşturur.
 • bu sororitylerden bazilari fizigi duzgun fakat fizikten baska bir ozelligi olmayan sarisinlarla doludur. bu sarisinlar akil yaslarinin 15 civarinda olmasindan ve dunyadaki tek dertleri populer fraternitylerdeki oglanlarla takismak oldugundan, kendi aralarinda konusurken konu kitligi yasarlar. yemek sirasinda onumde bekleyen pi beta phi sororitysinden iki ogrencinin konusmasi:

  amy: so, what are you getting on your sandwich?
  jen: ummm.. i don't know, likeeee. what are you getting?
  a: i don't know. did you talk to jason by the way?
  j: naa.. oh my god, what are you getting on your sandwich?
  a: i don't know. i think i'm gonna go with turkey !? umm, likeeee, yeah, i guess.
  j: oh my god, me too. anyway, i think jason is cute.
  a: whatever, like, are you getting a sandwich?
  j: yeah, i think i'm gonna get turkey.

  allah mustakinizi versin hepinizin !
 • bunlarin bir ucak dolusunun turkiye'ye goturulup pazarlanmasiyla vergi rekortmeni olmanin isten bile olmayacagi muhakkak. dusunmedim degil ama ayip, babam kizar bi de. (bkz: pezevenk)
 • zeta tau alpha!! bazi günler binayi kapatir, ayni renk giyinir ve anlamsizca mutlu gözükürler! sadece koridorda durup da bu kadar mutlu olmayi nasil becerirler? eger o koridora farkli renkte birsey giyerek girersen seni dislarlar! kapiya yazi koyduk okumadin mi derler! ama bilmezler ki, bir türk asla kapidaki notu okumaz!! bir de geceleri sarki söyleyerek yan sororitylere laf atarlar! aman allahim kabus olmali!!!!
 • (bkz: sorostitute)
 • (bkz: sorority boys)
 • amerikan üniversite hayatının (college life) küçümsenemez bir öğesidir

  kısaca açıklamak gerekirse; bir kız kulübü ya da kız kardeşliği denilen bu sororityler belli başlı ortak özelliklere sahip kız üniversite öğencilerinden oluşan sosyal organizasyonlardır. isimlerini yunan alfabesinin herhangi 2 ya da 3 harfinin kombinasyonu olan bu kulüplerin değişik misyon, vizyon ve karakteristikleri vardır. bazı sororityler sosyal yardım amaçlı olabilirken, bazıları sadece güzellikleriyle ve orospuluklarıyla ön plandadırlar.

  kıdemli kız kardeşler, her sene yeni gelen öğrencilerden(freshman) sevdiklerini, beğendiklerini, kendilerine yakın gördüklerini seçerler ve bunlara kardeşliklerine katılmaları için teklif verirler. teklifi kabul eden çaylak kız kardeş ise her sene miktarı değişebilen belli bir ücreti yatırmayı göze alırsa tam kardeş olmaya hak kazanır.
  bu kız kardeşler üniversite hayatı boyunca beraber yerler, beraber gezerler, beraber çalışırlar ve beraber eğlenirler. üniversite hayatında alnına vurulan bu damga hayatın boyunca seni takip eder ve sen hep o kardeşliğin ilkelerine bağlı kalarak yaşamını sürdürürsün.

  bunlara katılmanın birçok avantajı da vardır. bir kere kampuste sosyal statü sahibi olursun, kendini ağırdan satabilirsin. yüksek okul ya da iş başvurularında ciddiye alınan bir sosyal aktivite sayılır. ayrıca parti/eğlence bulmakta asla zorluk yaşamazsın.