şükela:  tümü | bugün
  • güzelyalıda* bulunan her okul dönüşü illaki oturup bişeyler yediğimiz pastane... tahanlı ekmeği süperdi zamanında... (bir de güzelyalı fırını vardır, aşmış gevrek yapar, ama bunun konumuzla alakası yok sanırım)
  • dondurmasi da enfes olan pastane.
  • bademli dondurmasının harika olduğunu hatırladığım pastane.
  • eski güzelliğinden uzak, bayat pastası, olmayan limonatası, yarım vişne suyuyla hayalleri yıkan pastane. beyaz kremalı pasta düşmanı.**
  • benim için izmir'in en güzel pastanesidir burası. tüm ürünleri muhteşemdir ama lor tatlısının gönlümde yeri bir başkadır. içeriye girdiğimde zamanın geriye doğru hareket ettiğini ve 20-25 yıl geride durduğunu hissederim hep. limonatamı bitirip dışarı çıktığımda 80'lerin güzelyalısıyla göztepesiyle karşılaşmayı beklerim nedensizce. çocukluğuma dair en güzel şeylerden biridir şortan.
  • (bkz: pastiç)
  • tahinli çöreğini ve pastiçini unutamadığım ilk gözağrım.
  • birbirinden nefis beyaz kremalı ya da çikolatalı ekleri ile izmir'in bir numarası.
  • her yürüyüşe çıktığımda ister istemez ayaklarımın gittiği yer. poğaçaları da tatlıları da inanılmaz lezzetli. geçenlerde gittiğimde çikolatalı antepfıstıklı beyaz bi tatlı aldım buradan, çok beğendim. sonra arkadaşa da dedim, "burada çok güzel bi şey var, çikolatalı, beyaz" diye, "bezedir o" dedi. dedim "değil, ben zaten sevmem beze". aldım ona da verdim, "beze bu" dedi. bezeymiş ama çok lezzetli :(