• iç işleri bakanı süleyman soylu olan ülkede şaşırtmayan haberdir.
  • ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılan manyaktır. akla ingiltere'de geçen hikayeyi getiriyor...

edit: bahsi geçen olayı "hikaye" diye adlandırma sebebim şehir efsanesi olmasıdır. ancak bu tip şehir efsaneleri sadece hukukun olduğu ülkeler için anlatılabilir. ingiltere yerine türkiye yazsanız kimse umursamaz değil mi?

bilmeyenler de varmış hikayeyi de yazalım:

ingiliz yargıç, gece yarısı parktan geçen kızı korkutan adama, 7 yıl, 7 gün hapis cezası verince şaşıran gazeteciler sormuş: "adam kıza elini bile süremedi. kaçan kızın çığlıklarına yetişenler de adamı yakaladı. bu ceza çok değil mi?"

yargıcın yanıtı hukuk tarihine geçecek düzeydedir: "kızı korkutmanın karşılığı 7 gündür. 7 yıl, ingiliz kızlarının gece yarısı parkta dolaşma özgürlüklerine saldırmanın cezasıdır."

edit 2: 1 alttaki suser hikayeyi yazmış zaten bana neden tekrar "nedir hikaye" diye sordunuz bilmiyorum. hak yememiş olalım...
  • yoğun tepki gösterilirse tutuklanacaktır. hukuk devleti olmadığımız için hadi iş başına.

(bkz: guguk devleti)
  • normalde bu elemanın bugün bitmeden sağlam bir dayak yemesi gerekiyor. polis, savcı ifadeyi alıp serbest bırakıyor. abisi mi babası mı, artık erkek arkadaşı mı, kim yapıyorsa yapsın. benim kızım var, yakın yaşlarda, böyle bir durum yaşasam yemin ediyorum, 6 ay kendine gelemeyecek kadar döverim bu iti. kafasında odun kırarım.
  • antalya ne zaman böyle yobaz olmaya başladı?
    sıcak memleket ne bekliyordun, asker pantolonu mu?
  • soru şu : şortlu çöp döktüğü için kızı darp eden adamı dövseydim serbest bırakılır mıydım ?
  • bu yaşanan olay meclistekilerden birine olsa devletin üst kademesinde birine o şerefsizin burnundan getirirler ki eleştirince bile hapse atılıyorsun ama bu kızcağıza olduğu için bu şerefsiz serbest kalıyor
  • olay kepez'de gerceklesmis. bilmeyenler icin kepez, bagcilar-sultanbeyli-menzil koyu karisimi bir yerdir.

antalya diyince akliniza olay konyaalti caddesi'nde yasanmis gibi bir goruntu gelmesin.

vaktinde de yazmisiz (bkz: #100397767)
  • anlamadim!
    biri beni yerde sürükleyecek, sırf canı istedi diye, ve ceza almayacak?
    hani burasi bir ülkeydi?! hukuk, adalet vs geçtim, hani ülke olmak, vatan olmak, onu diyorum?
  • bir tarafta,kadıköy'de suçu olmadan tecavüzcü damgası yiyen, bu sebeple ileride işi gücü etkilenecek adam var.

diğer tarafta şu çomara bakın. hem de biraz kafası açılmıştır diye tahmin ettiğimiz antalya'da.
hesabın var mı? giriş yap