*

şükela:  tümü | bugün
 • yanli$ oldugu, yapilmamasi gerektigi ne kadar soylenirse soylensin ornekleri asla bitmeyecek gibi duran abuk aktivite. ek$i anket ozleminin atik misali sizmasi midir, adam olamadim bari anketor olayim serzeni$i midir henuz karar veremedim ama inatla mucadele kolay kazanilan bir$ey olsaydi dunya bugun cok farkli bir yer olurdu.
 • anlaşıldığı kadarı ile bir çok başlığın ve entrynin ilginç bir şekilde kaybolmasına* sebebiyet vermiş sözlük yazarı hatası...şu aralar rastgele'ye basıp da karşımıza içi boş başlıkların çıkmasında bu ilahi temizliğin payı olsa gerek...

  ancak bu durum, -aralarında benim de olduğum- bir çok sözlükçü tarafından ısrarla doldurulma isteği ile dolmasına neden olmakta...sanırsam, böyle içi boş bir başlıkla karşılaştığımızda -hele ki başlık soru formatında ise- içini tekrar doldurmadan önce büyük bir ihtimalle bu sebepten silindiğini düşünmek gerek...
 • "soru başlık" diye bir kavram varoldukça insanların usanmayacağı eylem. zira "dedirten başlık" yöntemi kullanılarak* bu eylemi gerçekleştirmek hiç de zor değildir.
  ha bunu yapmak ayıptır; dombililiğe, taoculuğa doğru atılan ilk adımdır, ayrı...
 • (bkz: iyi ucu$lar)
 • - geronimo sen ne yapmak?
  - soru başlık altına entry yazmak ulu takla atan karımca
  - haa.. aaferin de çok oyalanmamak sen, adam gibi şeylerle uğraşmak
  - olmak...
 • sözlük formatına uygun birşey değildir.. böyle yapınca güzelce ispiyonlanırsınız.. niye ispiyonlandım diye de kara kara düşünürsünüz.
 • malesef ki gerzek forumcularımızın "cevabı x olan soru" kalıbını kullanarak alt etmeye çalıştıkları olay.. aslında daha başka formatlar var da, sıra ile gireceğiz onlara..
 • bu durumla ilgili ilginç bir konu da başlığın ilk entrysinin durumudur. şayet başlığı açan kişi bu hatayı yapmış, başlıktaki soruyu cevaplayan bir entry girmişse hemen oracıkta bir mass dalgınlık büyüsü peydahlanır ve o başlığa daha sonra giren kişiler de başlıktaki soruyu cevaplarlar. bunun nedenlerine değinecek olursak; ilk entry şayet soruyu cevaplayan değil de soruyu açıklayan, vurgulayan bir entry olsaydı daha sonra entry girecek yazarlar başlığın 'soru' olduğuna dair uyarılmış olacaklardı. bu mass dalgınlık büyüsünün bir nedeni de türk insanındaki kendi düşüncesini savunma hezeyanıdır. hararetli bir başlık ise ve ilk entryde karşıt bir görüş belirtildiyse kalıplar, kurallar, kanun hükmünde kararnamelere dikkat etmeden (yine dalgınlık nedeniyle tabii ki)cevabını yazacaktır.
 • şekilli bir ekşi sözlük kanunu. şöyle çalıyor:

  başlık: annadin mi
  entry: evet

  (olmadı, otur sıfır!!!)

  başlık: annadin mi
  entry: (bkz: anani gonder bana)

  (oldu...)
hesabın var mı? giriş yap