şükela:  tümü | bugün
  • evet var böyle bir durum. her hafta zorlama konuklar geliyor. tamam ilk başta ben de destekledim fakat son dönemde çok alakasız ve zorlama konuklar geliyor. ve hala bu etkinliğin amacını anlayamadım.

hadi seçim döneminde bir iki siyasi çıktı onu anlarım da sunay akın ne alaka ?danla bilic ne alaka? kalben falan ne alaka gündemde bile olmayan insanlar neden soru cevap etkinliğine geliyor? sırf etkinlik yapmak için adam çıkarılıyor gibi geliyor bana.
  • severek takip ettiğim bir aktiviteye ait, katılmadığım önerme.
  • kesinlikle katıldığım düşünce.

ekşi'nin formatına aykırı, uyumsuz. bu etkinlikler sırasında soru sorma biçimi ve cevaplanma biçimi ekşi'nin ruhuna o kadar aykırı ki. sanki başka bir ortamda gibi hissettiriyor. ekşi'yi ekşi olmaktan çıkaran şeylerden biridir bence soru-cevap zımbırtısı.

ortamın büyüsünü bozuyor be!
  • (bkz: pr)
  • yazarlarin buraya gelip bos yere kendini yirttigi, aslinda malesef populer kulturde ne oluyorsa aynisi yasanan durum.

yukaridaki gibi elestiriler ne kadar dogru, mantikli ve akilci olsa da,
    her yerde "bu soru isi olmadi, elinize yuzunuze bulastirdiniz" diye karsitlik gorsek de,
    gercekler farkli ne yazik ki.

sunay akin geldi, 9 sayfa baslik cikti,
    ismail saymaz geldi, 8 sayfa baslik cikti,
    erdil yasaroglu geldi, 7 sayfa baslik cikti,
    emrah ablak geldi, 6 sayfa baslik cikti,

bartu kucukcaglayan'in soru basligi 15 sayfa.
    ayni sekilde cok elestirilen danla bilic, 13 sayfa.

yani demem o ki, kendimizi kandirmayalim. sozluk yonetimi bakiyor nasil daha cok hit alinir diye. 6 sayfalik soru basligi cikaran emrah ablak icin 50 bin ziyaret,300 bin sayfa goruntulenme aldiysa, bartu caglayan icin belki de 500 bin ziyaret, 7,500,000 sayfa goruntuleme alacak. *

o yuzden cok da sey yapmayin. bu durumu yaratan yazarlarin kendisi.
  • yazarların gerçekten hakkında merak ettiği şeyler olan, saygı ve sevgi duyulan kişilerin soru cevap etkinliğine getirilmesi söz konusuyken güzeldi.

yeni albüm çıkardığı, yeni dizisi başladığı vb. için, tanıtım için program program gezen ünlülerin uğradığı vasat bir oluşuma dönüşmese iyi olurdu. ekşi'nin imajına böylesi yakışmıyor. kimsenin de bu tiplere soracak gerçek bir sorusu olmadığından karşılıklı trollemelerle geçiyor ve bence reklam çalışması amacına da ulaşmıyor.