• format sikertmektir. anlamadigim, buraya uye olunurken bu kurallar okunmuyor mu, eger kafaniza yatmiyorsa uye olmazsiniz. soru cümlesi yazmak isteyen forumlara gidebilir. kuralcı değiliz ama sözlüğü sözlük yapan bir format var. bu formata saygi duyulmadigi icin cok yakinda evlilik programina donusecek burasi zaten. bu sebepten yazin soru amk sorun yok!

edit: harf şaşırması düzeltisi
    adami deli edersiniz editi: yok, uye olunmaz olunur mu hic! tabi olunacak 'eksi sozluk'te yaziyorum ben yihaa'nin dayanilmaz cazibesi! ama gelip bu cazibeyi yaratan yaraticiligi ortaya cikaran formatin icine edilir. sonra 'eksi de cok bozdu yihaa' olur. tebrikler.
  • ekşi yönetimi ve ekşi'nin binlerce yazarı bu şekilde entri başlığı oluşturulmasına karşı çıkıyor.
    internet gibi hızlı; kısa sürelerde devrim niteliğinde değişiklikler geçiren bir platformda bu yasakta ısrar edilmesini doğru bulmuyorum.
    geçmişte bu yasağın konulmasına neden olan koşullar çoktan değişti.
    artık bu yasak mantıklı bir gerekçe taşımıyor. (bence.)
    bence soru formunda entri başlığı oluşturabilmeliyiz.
    çünkü:
    1) soru formunda biçimlendirilecek entri başlıklarının soru biçimi verilmeden girilmiş entri başlıklarına göre daha fazla müşterisi olacaktır.
    2) ekşi'nin seo derdi yok; tamam... ama google'da arama yapanların daha çok soru formunda arama sözleri kullandığını görüyoruz. soru biçimindeki başlıklar google'daki arama ihtiyacına daha fazla yanıt verecektir.
    3) soru formu gerekli gereksiz küfür etmeyi kendisine iş edinmiş bir takım tiplerin küfürlerini daha da anlamsız hale getirecektir.
    4) soru formu kullanmayınca bir entri başlığını çeşitlendirmek zorlaşıyor. bazı başlıkların altında binlerce entri var. çoğu maalesef çöp olabilen bu entriler içinden size söyleyecek bir sözü olan kıymetli entrileri bulamıyorsunuz. soru formu şeklindeki entri başlıkları bu meseleye de çözüm olabilir.
hesabın var mı? giriş yap