şükela:  tümü | bugün
 • islamiyetle ilgili bir cok sorunun cevaplandırıldığı güzel bir site:
  (bkz: http://www.sorularlaislamiyet.com/)
 • islami sorular ana basligi altinda kadin basligi olup da erkek basligi olmayarak islamiyetin herkese gönderilmedigini kanitlayan site. simdi bir de kutuplarda nasil namaz kilinir onu ögrenmeye çalisiyorum.
 • astronomi hakkında atıp tutan şekere katan site:

  http://www.sorularlaislamiyet.com/…show_qna&id=3582

  edit: güneş sistemi gezegenleriyle güneş dışı gezegenleri birbirine karıştırmaları da ayrı bi komik olmuş.

  zamanın ötesi editi: yahu link hala duruyor gir bak, astronomi bilgin varsa oku gör. eğer yoksa, bilmediğin şeye ne bok atıyosun?
 • bazen adamı yarım yarım yararak sadece din kategorisinde değil, mizah kategorisinde de değerlendirilmesi gereken site.
  örnek vermek açısından; "bilim ve din, ateistlere allah'ı anlatmak" eksenli bir makale de geçen "her şeyin allah’ı gösterdiğini görmek için seküler bilimin bize taktığı “tabiat ve tesadüf gözlüğünü” çıkarmamız gerekir. onun yerine, her şeyin hakikatini gösteren “iman gözlüğünü” takmamız lazım." cümlesinin hemen altında verilen resim, bir betimlemeyi direk somutlaştırma açısından harikalar yaratır..

  tabiat ve tesadüf gözlüğü 80'lerin meşhur m. police, şimdilerin clubber gözlüğü,
  iman gözlüğü de ssk'nın göz muayenesinden sonra verdiği gözlüklerdendir.. her hacı amcada bir tane bulunandan..

  http://www.sorularlaislamiyet.com/…article&aid=9804

  http://www.sorularlaislamiyet.com/…cle/ateist-2.jpg
 • kuran-ı kerim'den ayet referans göstererek ateistlere iman enjekte etmeyi amaçlayan site. bilimle dini uzlaştırma çabasında olan yaradışçıların artık bu ucuz numaralardan kurtulması gerek. gerçi bu kadar ucuz numaralardan kurtulma yetisinde olsalar böyle bir site de açmazlardı diyerek avunuyorum ve gözüme çarpan ilginç bir paragrafı aktarıyorum.

  "bir elma, allah'ı bize bildiren mucizevi bir meyve iken, seküler bilim, elmanın elma ağacından, ağacın çekirdekten ve çekirdeğin dna'daki programdan, dna'nın moleküllerin farklı dizilişinden ve moleküllerin de atomdan oluştuğunu açıklayarak sıradanlaştırır"

  bir de sürekli bahsedilen bir "iman gözlüğü" var. (bkz: at gözlüğü) bir insan kendi savını desteklemeye çalışırken ancak bu kadar çürütebilir heralde.
 • nobel ödülü kavramına farklı bir boyut getiren site:

  "ineğin nasıl süt yaptığını anlamaya çalışan dr. virtanen, süt yapamadı, ancak inekten nasıl daha çok süt alacağımızı keşfetti. bundan dolayı kendisine nobel ödülü verdik. şimdi size soruyorum, ineğin yaptığını bir derece anlayan, ancak yapamayan birine nobel ödülü verilirse, her bir ineğe acaba nasıl bir ödül vermek lazım?"

  eminim orhan pamuk bu laflara çok kızacak.. az sonra!!!
 • biri bu adamların niye ahlak delisi uçmuş varlıklar olduğunu sorarsa daha da işe yarayacak site... çanak sorularla sorularla islamiyetmiş yok öyle...
 • islam tarihinden bir konu tartışırsınız, karşısınızdakine mantık çerçevesinde ince ince anlatırsınız, o kaynak bu kaynak şii kaynağı, sünni kaynağı, al gavur kaynağı diye diye, elinizdekileri toparlamaya çalışırsınız saatlerce sıkılıp okumamazlık etmesin diye de, sadece değinilen noktalar üzerinden cevaplar verirsiniz, genişletmezsiniz konuyu.

  soruları bitip de, sorma sırası size geldiğinde, şıraaaaank diye altı sayfa yazı koyar önünüze, altta "kaynak: sorularlaislamiyet.com" yazar, genel bir soruya genel bir cevap verilmiştir sitede.

  siz varın ister karşınızdaki lavuğa verdiğiniz değere yanın ister enayi gibi saatlerce kaynak okuduğunuza.
 • kuantum fiziği, sıfır nokta enerjisi ve süpercisim teorisini bile açıklamış ! didiklenesi site.

  uykusuz'u bıraktım buna başladım şerefsizim. ama genze kaçan burun kılının orucu bozup bozmadığını bir türlü bulamadım.
 • kuantumdan bahsederken esir deyip durmuşlar. karanlık madde deselerdi yine biraz anlayacaktım ama esir diye birşey yok. veyahut da sşz neye esir diyorsunuz bilmiyorum ama yüzyılın başındaki tanımına göre esir denen şey yok. yine de meraklısı için hoş ve faydalı bir site. ha benim işim olmaz o ayrı.