• bu insanlar kendi sorumsuzluklarıyla hayatlarını çok güzel bir şekilde devam ettirirken, karşılarındaki insanı ne kadar zor durumda bıraktıklarının farkında bile olmazlar. sorumsuzlardır çünkü. sorumsuz olmaları nedeniyle umursamazlık da belirir bu arkadaşlarda ve bu durumla övünenleri de vardır, 'ohh yeaa hayat çok güzel'' diye gezinirler genelde. sorumsuz ve umursamaz oldukları için hayatın onları hiç etkilemediğini düşünürler. bunların bir kaçıyla başım dertte. umarım bir an önce kurtulurum.
  • insani hayattan bezdirir. surekli mizmiz, hic bir isini yapmayan, ittirsen de gitmeyen bir tip. omur gecmez. insan insana hayati kolaylastirinca guzel yoksa ister cok yakisikli olsun ister dunyanin en zengini neme yarar oylesi.
  • zorda kalınca iyilik istememesi gereken insandır. bu insanlara iyilikte bulunmak, yardım etmek ayrı bir sorumsuzluktur.
  • istediğiniz kadar yırtının, ittirin, uğraşın farketmez kendisi istemedikçe parmağını dahi kıpırdatmaz ki kendisi de istemez arkasını toplayan birisi her zaman vardır nasılsa. kendinizi böyle insanlar için paralamayın cinnetin eşiğinden dönersiniz.
  • bunu yaşam tarzı haline getiren insanlarla öyle çok iç içe oldum/oluyorum ki "yalancı bir insanı mı tercih edersin yoksa sorumsuz birni mi?" sorusuna "yalancı insan" cevabını vereceğim neredeyse. o denli bıkkınım. offf yazarken bile sinirlerim arşı âlâda...
  • hayatım boyunca sorumluydum. okulda derslerim iyiyidi, tutumluydum, ailemi ihmal etmezdim. iş hayatına girincede değişmedim. hiç bir zaman hakkım olmayan bir şey talep etmedim, iş yerindeki görevlermi hep yerine getirdim. hatta başkasına hak geçmesin diye kendi hakkımdan feragat ettim. çok kazandığım dönemler olsada hep tutumlu davrandım. bayramlarda istanbul insanı hep bir yere tatile giderken ben hep ailemin yanındaydım, onları ihmal etmedim. evlendim, daha sorumlu oldum. eşime hep destek oldum, onu üzmedim. daha tutumlu oldum. olur da bana bir şey olursa diye hayat sigortası bile yaptırdım. vicdanımın rahat olması dışında halen daha bir faydasını görmedim. keşke daha az sorumlu olsaydım da, daha huzurlu ve mutlu bir hayatım olsaydı.
  • sorumluluğu alınmaması, alınması halinde daha da sorumsuzlaşan, ne hali varsa görmesi gereken insan.
  • baba parası yiyordur.
  • sorumsuz ve umursamaz bir kimse olarak, yukarıda yazılan her şeyin doğru olduğunu söyleyebilirim.
    evet değerli dostlar bize işiniz düştüyse sıçtınız, muhtemelen daha onaylarken neden yapamadığımızın bahanesini tasarlamaya başlarız, yerine getiremediğimiz şeyleri umursamadığımız için genellikle suçluluk duymayız, vesaire..
    fakat kendimi bir noktada bu genellemelerden ayrı koyuyorum.
    çünkü ben her ne kadar sorumsuz ve umursamaz biri olsam da, benden istenen işten güzel bir çıkarım varsa kesinlikle yerine getiririm.
    ama dişe dokunmayacak çıkarlarda falan genellikle sallamadığım doğrudur.
  • bu özelliği tek başına barındırıyorsa çevresine zararsız hatta benim sevdiğim insan tipi. fakat bu kişilerin çok büyük miktarı genelde zararlı ek bir huyu daha barındırır. eğer yalancıysa ve siz bu huyunu farketmeyip yola çıkarsanız yolda kalırsınız, eğer insanları kullanıyorsa sizi kullanmazsa bile büyük bir ağırlık vardır üzerinizde ya da size sürekli kendisi gibi davranmanızı söylüyorsa ve bunun doğru olduğuna sizi ikna etmeye çalışıyorsa hayattan bile soğuyabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap