• sorunsuz kadınlara it muamelesi cekilmesine neden olur. siz herseye kendiniz gogus gerip karşınızdakine yuklenmemek icin ıkınırken ,ufacık sorunlarını buyuk bir dag misali yanındaki adamlara çözdüren hanımlarımız kıymetlidir.elbette hemcinslerimi kınamıyorum fakat erkekler bu tarz kahramanlık gösterilerini sevdiginden onlara bu anlamda fırsat veren kadınlar daha çok ilgilerini çekiyor. yok ben bireyim tribindekilerde sürünüp gidiyor..
  • kimi insanlar duygusal olarak stabil hisseden insanların olduğu bir ailede yetişmemiş olduğundan, stabil hissettiren, güven veren insanlarla olmaktan hoşlanmayabiliyorlar. çekici gelme nedenlerinden birisi bu olabilir. ne zaman ne yapacağını öngörememek, yaşanan yüksek iniş çıkışlar, belirsizlik, heyecan... insanların beyni zamanla bunlara bağımlı olabiliyor ve sonrasında hayatı çok stabil deneyimleyen, nispeten daha az duygusal tepkiler veren insanlar çekici gelmeyebiliyor.

ama sorunlu insanlarla olan ilişki uzun vadede mutsuzluk ve stresten başka bir şey getirmez. aldatmadan duramayan bir histriyonik, hiçbir şeyi beğenmeyen ve sürekli eleştiren bir narsist (ya da mükemmeliyetçi birisi) öfke patlamaları ve tehditleri ile borderline, bitmek bilmeyen kararsızlığı ile o.k.b 'li, kişiyi ailesinden bile kıskanan paranoid vb. hepsi insanı tüketir.

belli bir süre sonra kendinize "neden bunu kendime yapıyorum?" diye sorabilirsiniz...
  • duygusal olarak ele geçirilmeleri, belli ve yerleşik bir duygu düzene sokulmaları, kabaca ehlileştirilmelerinin ancak yüce ve güçlü bir liderlikle mümkün olabileceğinin erkek zihnindeki yersiz gururundan kaynaklanır.
  • şahsen "var sanki böyle bişey" dediğim tespit.

böyle değişik bi auraları oluyor, merak duygusu yahut yardım edebilme içgüdüsü ile kendilerine çekebiliyorlar.

edit; sığırın biri de aşağıya yazmış "daha kolay verirler" oğlum siz hakikaten eğitilmezsiniz lan!!! valla bak tükettiğiniz oksijen israf niteliğinde.
  • beni seni üzerim oğlum! :p
  • sorunlu kadın denilince benim kafamda direkt böyle tipler beliriyor ve hiç de çekici değiller.

(bkz: koşarak uzaklaşmak)

tip 1

tip 2
  • haklı tespit bir süre sonra heyecana, gel gitlere alışıyorsunuz ve cazibeleri sizi daha çok içine çekiyor.daha sonra normal hayatınıza döndüğünüze bir çok şey size yavan geliyor, tat almıyorsunuz.belkide bizler baya sıkıcı insanlarızdır.en iyisi onlarla hiç tanışmayın ve bu tadı almayın.
  • kişiye göre değişkenlik gösteren olay. şahsen ben, sorunlu kadınları daha çekici buluyorum. sorunu olmayan, hayatındaki her şey yolunda giden insanlar ile sadece yüzeysel konuşmalar yapabiliyorsunuz. havadan, sudan, dizilerden ve filmlerden konuşmak nereye kadar zevk verebilir ki? halbuki sorunlu karakterler daha derin oluyor. yaşadıkları acılardan ve bu acıların getirdiği tecrübelerden dolayı mental olgunluğa ve düşünsel derinliğe ulaşmış oluyorlar. konuştuğunuz her kelimenin altı dolu oluyor bu insanlarla. çoğu insan, sorunlu karakterlerden kaçınıyor; çünkü tozbembe hayatlarında en ufak bir siyah leke istemiyorlar. mükemmeliyetçi dünyalarının simetrik çizgisini bozmak istemiyorlar, yüzeysellikte boğulup gidiyorlar. halbuki bazen nefes almak için derinlere inmek, gerçekleri görmek için karanlıkta gezinmek gerekiyor.
  • burada yazarın çekiciden kastı siktiri çekmesidir yani en azından benim için öyle. belli bir yaştan sonra sorunlu kimseyle uğraşmak istemiyorsun.
  • kendini ön plana çıkarıyor çünkü
hesabın var mı? giriş yap