yanıtlar 23
 • bende bunu merak ettim
 • aynı zamanda masanın altından birden yok oluşu için de aynı soru sorulabilir. ama görünmezlik yeteneği olamaz çünkü en başta görünmez olur, onu kovalayan akpgezenlilerden kaçardı. demek ki böyle bir özelliği yok.
 • masanin altindan birden kaybolmasi ve dahi night kinge görünmeden gelmesini söyle aciklayabiliriz;

  arya'da babasindan kalma bir görünmezlik pelerini var. nasil olduysa bunun eline diriltme tasi ve mürver aiuahsdiauhsd yok lan bu baska hikayeydi.

  arya tüm bunlari yapabildi cünkü dizi agir sicti, umarim grrm dede böyle sicmaz. yok lan sicmaz zaten duami degistiriyorum, umarim dede ölmez de kitaplara kavusuruz, yoksa cok yazik olacak :(
 • kesinlikle yazarların bok gibi yazması sebebiyle bu şekilde koşabilmiş ve düşen meyve bıçağını havada yakalayabilmiştir. zaten bu bölüm mantıksızlıklarla doluydu bari bunu da mantıksızlıkla çözelim demişler.
 • gayet koşabildi sebebi: aylarca belki de yıllarca bu eğitimi alması.
  arkadaşım jaqen h'ghar vardı hatırladınız? adama 3 isim söylüyorlardı zıp zıp ipe diziyordu saniyede. kaçacağız diyorlardı muhafızları asıyordu. arya bir insanı öldürüp yüzünü değiştirebiliyor bu yeteneği kazandığını dizide bize anlattılar. arya aynı zamanda iyi bir suikastçi oldu. sarayda eğitim almış frey hanesinin ileri gelenlerinin patır patır derilerini yüzdü. yani bu işi sansa yapsa saçmalık olurdu. ama arya'nın hızlı bir suikastçi olduğunu biliyoruz. sen frey hanesinin en mahrem yerine gireceksin, adamın çocuklarını keseceksin ve hanenin soyunu kurutup lordunu öldüreceksin. eee bunu nasıl yaptı? demek ki arya bu fantastik dizide bu yeteneğe sahip. hızlı hatta çok hızlı olabiliyor. bu öğretilmişse izleyiciye bu saçmalık olmaz, bal gibi de gerçek olur. aynı kalpsiz, ciğersiz, bağırsaksız ölülerin dirilip yürümesi gibi.
 • 8.4`te flashback ile o sahneye dönüp açıklama getireceklerini tahmin ediyorum. bu şekilde kalamaz.
 • 8.1 bölümünde jon snow ile ilk buluştuğu sahnede "nasıl geldin öyle gizlice?" diye bir diyalog geçiyor. işte oradan bu sahnenin yolunu yapıyor kurnaz tilki r.r. martin reis.
  ne kadar da zekice değil mi?
 • öncelikle, freylerin kökünü kazımakla white walker’ların arasından koşmak nasıl acaba aynı kefeye konabildi? frey meselesinde zamanı vardı, yüz değiştirebilme imkanı vardı. burasa saniyelerden bahsediyoruz, yüz değiştirse de yaşayanspor olduğundan direk icabına bakılırdı.

  ikinci olarak, dizide ne olacağına grrm reyiz karar vermiyor, “kıs seni çakal, nasıl geldin farkettirmeden ayol” sahnesi senaristlere ait...

  üçüncü olarak, sinirden yazmıştım ilk izlediğimde, yok arkadaş bir açıklaması. ağır sıçtılar diyip geçeceğiz...
 • kendisi bran’in kuzgunlar aracılığıyla attığını düşündüğüm sorunsal.

  böyle bakınca iki tane cevapsız soruya cevap bulabilirisiniz.

  1) bran transta ne yaptı?

  2)arya nasıl uçtu?
 • ben takılacak birşey göremedim o sahnede. hepsi odaklanmış bekliyorlar night king'in bran'ı öldürmesini. beklenmedik şekilde hızlıca aralarından koştu geldi. adamların arkasında gözü yok ki farketsin de yarı yolda yakalasınlar kızı.
13 yanıt daha