yanıtlar 4
  • hangi uyuşturucu daha güzel/iyi gibi bir şeydi. sonra evinde uyuşturucu bulundu. meğer piyasa yapıyormuş.
  • "bir uyuşturucu kullancak olsanız hangisi olurdu" ve "ülkede bir çok fakir aile uyuşturucu satarak eve ekmek götürüyor" tarzında iki tweet.
  • daha da popüler olmak için abuk subuk tweetler yazan şuursuz bir kişi. uyuşturucu ve sex partilerinden bahsedip, trollük olsun diye bilgisi olmadığı konularda fikir beyan etmesi bu cezayı almasına olanak tanıdı. şu sıralar sosyal medyada o ve onun zihniyetinde olan kişiler kamuoyunda adaleti etkileyecek hasteg'lerle algı oluşturmaktalar.

    kendileri ve avukatları; muhalifliği, escobarı ve tecavüzcülerin aldıkları cezaları gerekçe olarak gösteriyorlar. yani onlara göre escobarın 7 yıl hapis yatmaması, uyuşturucu ile ilgili akıllarına gelebilecek her şeyi büyük bir kitle ile paylaşabileceklerini, normalleştirebileceklerini sanıyorlar.

    uyuşturucu ve bağımlılıkla mücadele kapsamında, biz vatandaş olarak her bir bireyin bazı sorumlukları vardır. bu sorumlulukları yerine getirmek gelecek nesiller için, toplumumuz için kader tayin etmektedir. hiç bir vasfı, niteliği olmayan ve teknolojinin gelişmesi ile birlikte her gün sosyal medyada türeyen içerik fenomenleri geniş bir kitleye hitap etmekte, çocuklarımıza, insanlarımıza rol model anlamında örnek teşkil etmektedir.

    bu karar ders niteliğindedir. çoluğumuz çocuğumuz bu tipleri takip ediyor, vasat olan eğitim sistemimize her gün çamur atan, eleştiren ve yerden yere vuran kişilerin bu konularda üzerlerine düşeni yerine getirmesi gerekir nitekim bu çağda eğitimin en büyük adresi sosyal medya platformudur.