yanıtlar 7
 • değil.
  cdc 3 ana belirti yazıyor sadece.
  1. ateş
  2. öksürük
  3. nefes darlığı
  bu üçünün hızla bir arada olması gerekiyor. mesela ateş var öksürük yok. hayır bir bokunuz yok.
  ölecek gibi öksürük var. ama ateş ve nefes darlığı yok. yine bir bokunuz yok. (corona adına :)

  bunu dışındaki her şey stres kaynaklı. bakın biz 13 marttan beri eveyiz eşimle. artık fitnessblenderdan egzersiz yapıyoruz. her gün 2 film iziyoruz. vs vs. covid haberlerinden uzak durun. tüm entryleri okumayın. başlıklardan gündeme bakın bir yeterli. "acil durum" bilgisi olabilecek bir bilgi dışında haberleri boşverin.
  eğer sizin hayatınızı zora sokuyorsa kaç kişinin hasta olduğu bilgisi sizi ilgiendirmesin bir süre.
 • dahil değil diye biliyorum ama okur okumaz aklıma attila ilhan'in " ayrılık da sevdaya dahil" :)) dizeleri geldi.
 • dahil değil diye kestirilip atılmaması gereken soru. 25 mart'ta cnn türk kanalında dr.ilhan eğilmez isimli doktor sadece baş ağrısı ile gelen hastasını tomografi ve kan testi ile kontrol edip ciğerlerinde tutulum gördüğünü, hastasını bir eğitim araştırma hastanesine gönderdiğini ve korona pozitif teşhis koyulduğunu söyledi. bu hastalık cok yeni ve sürekli yeni belirtiler ortaya cıkıyor, bazı insanlar hiç bir semptom göstermeden çevresine yaydığıda görülmüş. kısaca eğer geçmezse belki test yaptıramazsınız ama en azından ciğerlerinize baktırın ve bir kan testi yaptırın.
 • bu beni de telaşlandırdı birkaç gündür. başım normalde bu kadar sık ağrımazdı, boynuma kadar ağrı saplanıyor son günlerde, ilaçsız uyuyamıyorum fakat ben bunu strese bağlıyorum.
 • baş ağrısı sevdaya dahil, corona’ya değil