• sığmadı, olması gereken "film torrentleri için ayrıca, eklenmek istenen ses dosyasını nereden indiriyorsunuz/buluyorsunuz?"
  torrent kullanan çoğu kişinin başına gelmiştir gelmiştir illa ki diye tahmin ediyorum. torrent sitelerinin çoğu rusça olunca arada gözden kaçıyor ve orjinal ses dosyası olmayan filmleri torrentliyorum. bi heves indirmişim, izleyeceğim ama sadece rusça dublaj var.
  altyazı bulmak zor olmuyor ama filmi tamamen yüklemek varken de kimse ses dosyasını ayrıca yüklemeye girişmiyor sanırım ya da ben bulamıyorum.

  edit: sorum türkçe dublaj için değildi. örnek olarak 'the others' filmini indirdim, ingilizce ses dosyası da olması gerekirken sadece rusçası oluyor. ayrıca ingilizce ses dosyasını nereden bulabilirim diye sordum.
yanıtlar 3
1 yanıt daha
 • türkçe ses dosyalarını paylaşan benim bildiğim bir site vardı kapandı. dual (ing-tr) sunumlar forum sitelerde bulunabiliyor. yaptıkları da şu; iyi bir rip indir sonra itunes gibi yerlerden filmi kirala ses dosyasını ayır, asıl dosyayla birleştir, paylaş.
 • rus sitesi bile olsa genelde sadece rusça paylaşılmaz. bir bakarsanız eng-rus dual olabilir o.

  sadece rusça paylaşılmış release ise onun çok kaliteli bir şey olacağını sanmıyorum. ingilizce audio olan başka bir release indirebilirsiniz.

  eğer illa o release'in görüntüsünü kullanmaksa amaç, aynı fps ile riplenmiş bir başka release'i indirip, ingilizce ses dosyasını ayırıp, diğerine senkronlayıp gömebilirsiniz. basit veya kompleks, bedava veya lisanslı çeşit çeşit yazılım var.

  tek başına audio dosyası bulmak çok olası değil.