yanıtlar 14
10 yanıt daha
 • pistin sonunu toprakla doldurup yolu tünelle geçirin demiş biri ve diğerleri de desteklemiş, demek ki bu insanlar sabiha gökçen'e en az 3 yıldır hiç gitmemişler zira tam olarak böyle bir şey yapılıyor şu anda orada.

  bunun haricinde kumsalın yanında olan pist var bu dünyada, youtube'da aratın görürsünüz. ordu-giresun havalimanı direkt denizde bitiyor ve hiç kazası yok.

  burada ekstrem koşulların bir araya geldiği bir olay oluştu. durduk yere piste bok atmanın anlamı yok.
 • anormal şartlar altında, hava meydanında ve çevresinde bulunan aşırı eğimli arazilerin sorun oluşturduğunu daha önce trabzon'da gördük şimdi de sabiha gökçen'de görüyoruz. dünyada böyle havalimanları var, 3000 metre yeterli gibi tuhaf açıklamaların amacını anlamış değilim. sabiha gökçen havalimanıyla duygusal bir bağ mı kurdunuz anlamadım ki..
  pist çevresinde yüksek eğim olması mantıklı değil. uçak her zaman pisti denk getiremeyebilir. pist kenarına kayabilir veya direkt pist dışına iniş yapabilir. bu durumda şarampole yuvarlanır gibi kaza mı yapsın ?
 • kazada havalimanı tarafındaki kabahat windshear sistemi olmaması. emas sistemi de kurulabilirdi fakat zorunlu değil.
 • adam büyükşehirdeki pist neden daha uzun değil demiş? halbuki 3000 metrelik bir pist uzun bile sayılır.

  bu işin ortalama standardı 2800x45 metre. sabiha gökçen'in pisti 3000x60 metre. hem uzunluğu hem genişliği bir uçağın sağlıklı iniş ve frenleme yapması için ideal. hatta idealden de ideal.