• normalde laptop kullanan bir insanım fakat uzanarak dizi, film izlemek istediğim için yeni bir monitör aldım. bilgisayarımı ve xbox'ımı hiçbir sorun yaşamadan, tamamen monitör ile kullanıyorum. fakat bir sorunum var: hdmi girişiyle monitöre bağlandığım zaman netflix'i açınca görüntü gidiyor. hatta zannediyorum ki direk kabloyu iptal ediyor çünkü kablonun takılı olmadığına dair uyarı geliyor ekrana. netflix sekmesini kapattıktan sonra ekranı yenileyince de herşey düzeliyor. bu problem için uygulayabileceğim bir çözüm var mı ?

  edit: bağlantıyı vga'ya çevirdiğimde sorunsuz bir şekilde açılıyor ve dizi, film izlemeye başlayabiliyorum. problem sadece hdmi bağlantısında.
yanıtlar 11
3 yanıt daha
 • netflix tarzı uygulamalar kullanıldıkları platforma özgü yayın yapar. hdmi aktarım kablosuyla izlemen olanaksızdır. yani tv uygulamasında izlersin, pc'de izlersin, cepte veya tablette izlersin ama bunlardan biriyle diğerine aktarım yapman imkansızdır. bunun yerine xbox ps gibi platformlarla bağlanabilirsin.
 • ben netflix uygulamasını laptoptan monitöre aktararak kullanabiliyorum. hiç bir sorunla karşılaşmadım henüz.
 • drm koruması çalışıyordur. samsung bluray oynatıcım vardı 4-5 sene evvel, divx oynatınca sesini kapatırdı.
 • öncelikle bilgisayarına aşağıdaki android emülatörlerden birini indiriyorsun

  nox player
  tencent emülatör
  bluestacks
  memu
  ko player
  genymotion

  ardından bu emülatöre apk veya play storeden netflix indiriyorsun
  giriş yap izle.
 • netflix'i uygulama üzerinden mi açıyorsunuz, böyleyse chrome üzerinden açıp deneyebilirsiniz
  uygulamanın cihaza bağlı cihazlara erişim imkanı daha fazladır.
  netflix bu tür farklı ekranlara yansıtmalar için önlemler alıyor, mesela geçen ayarda airplay yansıtmayı kapatmış(engellemiş)
 • şahsen ben de laptopu tv’ye bağlayarak netflix izleyenlerdenim, henüz bir sorun olmadı. belki tarayıcı değiştirerek deneyebilirsin?
 • bende de sorun var hdmi ile bağlıyorum film sararken gelen daire geliyor fakat görüntü ekranı kücültüyorum video kısmı yıne gozukmuyor onun harici her şey gözüküyor. chromeda denediğimde görüntü takılıyor sebebi ne olabilir ?