yanıtlar 21
17 yanıt daha
  • kafaları basmadığı için.
  • ulan hala aynı muhabbet mi be, cidden fenalık geldi
  • bu konunun bu kadar çok tartışılması anlamsız geliyor çünkü insanlar olarak gerek kendimizi güzel/yakışıklı hissetmek için gerekse başkaları bizi beğensin diye çok şey yapıyoruz.makyaj da bunlardan biri ve temel amaç evrimsel olarak en sağlıklı olan kişi gibi görünmek örneğin dudağa ruj sürmenin altında yatan sevişirken ki renge bürünmesi dudağın, aynı şey allık için de geçerli .genel olarak ne kadar canlılık varsa o kadar sağlıklılık anlamına gelir.bunun dışında bir kadın yüzünde bir şeyi beğenmiyorsa onu arka plana atmak beğeniyorsa da ön plana çıkarmak isteyebilir.bunlar gayet doğal şeyler.
  • türbanlı kızlara genelde bu eylemi yaptıklarında olumsuz bakarlar. aslında bir çelişki olduğu doğrudur. çünkü türban mantığı kadının kendini saklamasıdır. makyaj ise ön plana çıkarır. ancak bu insanlar kadın içdüsünü görmezden gelirler. kadınlar öbür kadınlarla tıpkı erkeklerin de birbiriyle oldukları gibi bir rekabet halindedirler. türbanlı olmaları zaten bu reksnettu bir kaç sıfır geriye düşmelerine sebep verirken. bir de makyaj yapmayıp daha da mı geriye düşkünler? evlilik sonrası kadınların çökmesi de belki bu yüzdendir kocayı bulduk sal göbüşü hesabı. ancak makyaj evlilik sonrasında da devam eder. buna sebepse
    kendini beğendirmekten ziyade yaşlılık korkusu gibi duruyor. aynı şekilde kendini beğendirme isteğinin de bir süre geçtikten sonra yeniden başlaması yine yaşlılık korkusuna bağlı olmalı.