yanıtlar 6
2 yanıt daha
  • bende biraz daha farklı düşünüyorum halen öğrenci olan kişi yerleşik durumda bir değişiklik yaşamadığı için yani statüsü mezun konumda olmadığı için öğrencilik üzerine yapılan değişiklik okuyanları etkiler diye düşünüyorum ancak burada anayasamızda olan hukuk devleti olmanın verdiği temel özelliklerinden biri olan hukuki guvenilirlilik ilkesine göre bir kişi bile okulun eğitim süresi 5 yıl olursa hukuk yerine başka bir bolum tercih edecekmiş olursa bu ilke gereğince 4 yıl olarak düzenlemeden önce girenleri etkilememesi gerekir.

    yani özetle konu hakkında anayasa hukuku ve idare hukuku acısından farklı görüşler çıkabiliyor umarım düzenlemeden sonra girenler bu değişikliklerden etkilenir.
  • yeni düzenlemede bir geçiş süreci olur. yani bir hukuk fakültesinde 1. sınıfta olan kişi 4 sene sonunda mezun olur.

    dolayısıyla mevcut öğrencileri etkilemez. bana göre 4 senelik bir geçiş süreci var ve bu 4 sene sonra uygulanmaya başlanacak
  • olmayan sorunsaldır bir reform paketini okuyup incelerseniz, fakülteye yeni girecekler olanlar için geçerli olduğunu net olarak açıkladıklarını görebilirsiniz.hukukçu araştırır hukukçu okur .
  • uzayan askerlik gibi 4 sene diye başlıyorsun, bir sabah kalkmışsın 5 sene olmuş, hele özel üniversite de okuyanların velileri kesinlikle delirir.