yanıtlar 14
11 yanıt daha
 • kedi kakasının topçuk olarak popoda kalması ve genelde sağda solda düşmesi veya kedimin halıya sürtünerek atması neticesinde aynı şeyi veterinere sordum.
  dedi ki o tamamen kedilerin dışkılama alışkanlığı ile ilgili.
  bazı kediler kuyruklarını kaldırarak dışkıladıkları için kaka bulaşmazken, bazıları kuyruklarını o kadar da kaldırmadan yaparlar ve yapışır, bulaşır dedi.
  gözlemlerime göre kapalı kum kabına geçtikten sonra benimkinde daha çok başladı bu hadise. kuyruğunu özgürce arşa dikemiyorsa zaar.
 • saçlarınızı yutuyorlarsa bu saçlar barsakta kakaları zincir gibi birbirine bağlar. kakayı yapar ama saçın bir kısmı içerde kalırsa kakanın son postası saç ucunda popodan sallanır. o da bu kakadan kurtulacam diye kıçını yere sürter halı varsa halıya sürter tercihen.. bir parça tuvalet kağıdıyla kakayı tutup popodan ayırabilirsiniz. evi sık süpürünüz. ya da saçlarınızı kısa kestiriniz.
  fotoğraftaki olay pek benim anlattığım olayla ilgili değil ama onun da çözümü ıslak tuvalet kağıdıyla poposunu silmek olabilir.
 • kaynamış ve ılınmış suya batırılmış pamuk ile silebilirsiniz.

  fotoğraftaki miktar ise normal, diğer arkadaşların da yazdığı gibi uzun tüylü kedilerde kuyruğuna ve daha çok tüyüne bulaşabilir. böylesi durumda ise; eğer yeriniz varsa banyo lavabosuna veya tezgaha havlu yayıp kedinizi de kolunuzun altında sıkıştırarak ürkütmeden ılık suyla ve steril gazlı bez veya kedinize ayırabileceğiniz bir havlu bez ile poposunu yıkayabilirsiniz.