yanıtlar 4
  • parası olduğu için çirkin kadınlarla evlenen erkek sayısı ile parası olduğu için çirkin erkekle evlenen kadın sayısını bir karşılaştırın. zaten mesele kafanızda çözülecektir.
  • oysa alışverişi de hep kadınlar yapıyor nedense!
  • sözlükte bu elli kere tartışıldı. kadının da erkeğin de üstünde baskı var. bu kalıba sokma veya girme belki toplum hayatı için zaruri belki sadece alışılagelmiş bir şey fakat, erkek sahip olduğu fiziksel avantajlar sebebiyle; eve ekmek getirmek, savaşmak, başarılı olmak, zengin olmak, iyi araba sahibi olmak, hiç bir şey bilmiyorsa hiç bir şeyi yoksa madenlerde tersanelerde inşaatlarda ölmek ömür çürütmek zorundadır. ne kadar iyi şartlara sahipse o oranda teveccüh görür. ye kürküm ye misali elleri nasırlı değilse kıyafetleri temiz ve modaya uygunsa hele bir de pahalıysa kapılar açılır önünde. siz eğer karşınızdaki insanı bu datalara göre değerlendiriyorsanız ve sahibi olduğu fiziksel ve veya nakitsel gücün önünde eğilmeseniz bile diğerlerine göre daha cazip görüyorsanız bu genellemelere laf edemezsiniz. kadınlara laf söylemek genellemek niyeyse bizim haddimiz değil ama toplumsal algıda kadın eve ekmek getirmek zorunda değilse, kimse bir kızı askere gitmediği için ayıplamıyorsa şanslı bir azınlık dışında erkeklerin hep ezilmesi köle gibi kullanılması diye de genelleme yapabiliriz. ben iki erkeği arabaları üzerinden kıyaslayan kadınlar gördüm ama iki kadını arabaları üzerinden kıyaslayan erkek hiç görmedim. memeleri üzerinden kadınları kıyaslayan erkekler için erkeklerin memeye hep düşkün olması diye bir genelleme yaparsanız, erkeklerin çok büyük bir kısmının bu nasıl genelleme be diye itiraz ve isyan etmediğini görürsünüz. en fazla biraz yüzümüz kızarır. ama bağzı kadınların bağzı genellemeler için hemcinslerini göz önünde bulundurup analiz edip yüzleri kızaracağına veya dobra dobra evet böyleyiz var mı itirazın diyeceğine topu taca attığını görebilirsiniz. bence bir erkeğin parası için bir kadınla birlikte olması evlenmesi çok ağır bir utançtır ve toplumumuzda böyle bir evlilik yapan veya yapmak zorunda kalan bir kişiye çok da öykünülmez. ama bugün acun bir program yapsa ve adını kim yeni şeyma olmak ister koysa bir milyon kişi başvurur. adını ister paragöz koyun ister tepegöz koyun istatistik diye bir bilim dalı var.
  • balık etini severler. ama kılçık olayına tahammülleri yoktur. onun için çok mecbur kalmadıkları sürece bu riske girmezler.