yanıtlar 12
8 yanıt daha
  • pitbull besleyen organizmaların, günlük hayatlarında iki eliyle bir cinsel organını doğrultamayan, madde bağımlısı, insanlarla dövecekmiş gibi konuşan ve toplumda tedirginlik yaratan, eğitimsiz ve cahil bireyler oldukları, tarafımca gözlenmiştir. sokakta insanları korkutan ve çekindiren bir varlığa hükmetmeyi güç gösterisi olarak algılıyorlar galiba. "insanların korktuğu bu şey, benden korkuyor, dolayısıyla çok güçlüyüm" gibi mantıkdışı kafalardalar. ayrıca istisnasız neredeyse hepsi, hayvanı dövüyor. güya itaat etmesi için. hayvan da sürekli tedirgin ve saldırgan bir hale geliyor, ki normalde de en saldırgan türlerden birisi pitbull'dur. genleriyle oynanmış hayvan manyaktır ama bu köpeği besleyen bireyler, ülkenin en büyük problemidir.
  • ıkisi de değil çünkü pitbull sandığınız gibi insan yiyen bir köpek değil. doğru yetiştirirsen ev kedisi olabilir. benim küçüklükten beri yetiştirdiğim, topluluk içinde yürüyüşe çıkardığım, saldırı nedir bilmez pitbullum vardı.
  • pitbulllar bebeklerle çok iyi anlaşır. çok şirin köpeklerdir aslında. dünyanın a.... koyan insanın parmak atmadığı kötülük yoktur. animal planet'te pitbulls and parolees diye bir program var. hayvansever ama pitbullara önyargılı bir insanın duvarlarını yıktı bu program.
  • pitbulllar birkaç ırkın kırmasıdır. ancak ekstradan eklenen bir mutasyon gen varmış gibi anlatılır hep. yapı itibariyle kırma genlere sahip olan köpekler saf ırklara göre daha agresif olabilirler. köpekler yapıları gereği avcı iç güdülerine sahip oldukları için özellikle hareketli nesnelere karşı hassastırlar. yani bir golden cinsi köpekten bile koşarak kaçmaya çalışırsanız köpek sizi takip edip yakalama iç güdüsüyle hareket edecektir. şimdi esas soruna gelecek olursak pitbulların dogoların cane corsaların güzel ülkemizde yasaklı ırk kabul edilmesinin sebebi; öz güveni eksik ego peşinde koşan milleti korkutmak için bu canlıları sahiplenen insanlardır. genetik kodunda baskınlık ve güç olan bir canlıyı bu yönlerinde geliştirirseniz tehlikeli bir silaha dönüşür elbette. bizim ülkece ırk yasaklamadan önce herhangi bir canlıyı beslemek isteyen kişileri belirlememiz gerekli. herkes hayvan besleyemez kardeşim. toplumda güçlü iri gözüken köpeklerin tamımının pitbull olduğu algısı var güzide haber kanallarımız saolsun. şahsımın 4.5 yaşında bir doberman kızı var. bu güne kadar hiçbir saldırma sorunu yaşamadık. çünkü ben onun beni korumasını istemiyorum gerekirse ben onu korurum. tabi ki gerekli yerde kendisi üstüne düşeni yapar bir havlamasıda yeter zaten. her akşam üstü sokağın çocuklarıyla top oynar yavru kedilerle ile oynar vs. vs. sonuçta kötü hayvan yoktur. kötü insan çoktur.