yanıtlar 15
8 yanıt daha
 • kediseverler, ateistler, feministler gibi gayet de kaçıyorlar.

  bunlarla tartışamazsınız, bunlar eğitilmezdirler. tek gerçek bunların inandığıdır ve sen inanmadığın için otomatikman ezilmesi gereken bir böcek yaklaşımıyla gelirler sana. güzel güzel tartışmak yerine direkt ofansif şekilde saldırıya geçerler. eğer vegan olasım varsa, sırf mevcut veganların tavırlarından dolayı yine olmam.

  denilmiş ki 3-5 tane vegan gördünüz diye hepsini bir tutmayın. kardeş vegan olup da alakasız yerde bile “ben veganım” demeyen vegan görmedim. başta bahsettiğim kedisever, ateist, feminist ve vegan grubundan birisinin; mevcut durumunu söylemezse ölecek hastalığı vardır. fenerbahçe maçından bahsederken bile araya sokuşturur ben veganım diye.

  yurtdışında bile esprisi var, kadına süper güçlere sahip adam şakası yapıyorlar kadının ilk tepkisi ben veganım oluyor amk.

  ha sen yanlış yerde tezgah açtın orası apayrı konu. ekşi sözlük gibi sikimsonik gibi bir yerde veganlara ve benim saydığım gruplara laf edemezsin, zinhar çarpılırsın.

  milyonlarca yıldır et yiyen atalarımız salak, bu vegan arkadaşlar akıllı. amen.

  diyeceksin.
 • duyar kasmada ve dikkat çekmede evet.
 • veganları görmezden gelmek en iyisi. kendilerinin bu beslenmeyle çocuk sahibi dahi olamayacak olmaları doğanın kendilerine verdiği en iyi mesaj zaten. bu insanlar postmodernizmin ortaya çıkardığı anomalilerdir. ancak her anomalide olduğu gibi doğa bu gibi anomali bireylerin hakkından zaten gelmektedir. tıpkı feminizm, hayvanizm vb. ideolojiler gibi veganizm de bir dindir. müritleri de en az köktendinciler kadar bağnazdır. gerçeklere bağışıklık kazanmış durumdadırlar. dinlerini ilgilendiren konularda özgür düşünme kabiliyetleri kaybolmuştur. dinlerini eleştirmeniz yalnızca öfke tepkisi doğurabilir ve bu konuda normal konuşamazlar, mutlaka agresif bir dile başvururlar. örnek yani nasıl inanmış bir müslümanı akıl ve mantık yoluyla ikna etmeye çalışmıyorsak bunları da ikna etmeye çalışmıyoruz. %100 gereksiz, anlamsız ve etkisizdir.
 • ''veganlar sizin yapamadığınızı yapabilen doğayı ve çevreyi kendinden çok seven insanlardır ve saygı duyulmalıdır.''

  veganların olayı biraz da bu zaten. kendileri dünyayı kurtaran, gerisi dünyanın ağzına sıçan. veganlık diğerlerine kıyasla kendini üstün görme durumunun günümüze uyarlanmış hali. beyazların kendilerini siyahlardan üstün görmesi gibi ama tercihe dayalı. biz daha üstünüz, sizden bir adım öteyiz. siz basit biz karmaşığız. vs vs

  olup olmadık yerde veganım diye belirtme sebepleri de bu zaten.
 • her vegan da aynı değil. vegan olma sebepleri türlü olabilir.

  tanıdığım bi veganla sohbet etmek bazen can sıkıcı olsa da çoğu kez vegan ve naveganlar olarak düzgünce anlaşabiliyoruz. hatta lokantaya gidip o vegan yerken aynı masadaki diğer 5 kişi de etli yemekleri yiyoruz. bu konuda arkadaşımızın rahatsız edici bir tavrı olmaması güzel.

  ancak et yiyenlere katil, vahşi, cani gibi bakanların olmadığı anlamına gelmiyor bu.
 • kesinlikle katılmıyorum. vegan olmasam da, yaptıklari şeyin hem etik olarak hem dünya kaynaklarının verimli kullanımı olarak çok doğru olduğunun farkındayım ve kendilerine saygı duyuyorum. veganlara duyulan nefretin kaynağı bence çok yanlış.