yanıtlar 16
 • swift al bence daha çok bilinir satılması kolay olur. ayrıca görüntü bakımından diğerine göre bir üst gömlek.
 • ikisine de girme. parça bulmak ciddi mesele, dahası bu araçlardan her usta anlamıyor, anlayan da ciddi yüksek işçilik parası istiyor.
 • eski kasa 2016 model swift sahibiyim. yeni swift tasarımıyla, donanımlarıyla daha da güzel olmuş. yağını suyunu koy, başka bir şey istemiyor. sorunsuz bir araç. yeni swiftlerdeki cvt şanzımanla iyice az yakmaya başlamış. benim aracın kaza sonucu ön tamponu değişmişti. hemen temin edildi gerekli parçalar yetkili servis tarafından. orijinal parçaları diğer araçlara göre bir tık daha pahalı olabilir ama hele ki büyük şehirlerde yedek parça konusunda hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. swift çok karakteristik araba. severim kendisini.
 • ikinci el piyasası açısından incelersek; suzuki swift'in bilinirliği daha yüksek, mitsubishi spacestar'ın son sahibi olursun. bir keresinde spacestar takasa almıştım, 9 ay satılmadı.
 • ben olsam swift alırdım ama space star'da kötü bir araba değil. swift'in ikinci eli space star'dan bir tık iyidir. space star'ı mutlaka biniciysen al. bir sene sonra satacaksan almamanı öneririm.
 • honda jazz cvt.
  lpg'siz bile (güncel fiyatla) 0,40 kuruş altında yakıyor.
  (bkz: ventolin) 'in (kanzuk'un abisi) honda jazz ile ilgili güzel bir blog'u var. (jazz başlığında)
  ben otomobilden kopmuş bir insan olarak 1 yıldır hayatıma girmiş bir araç ve hem ekonomik hem de rahatlığı açısından (üstelik 2008 kullanıyoruz) çok memnun kaldım. imkanım olsa sıfır veya 2014-16 modeli almak isterim.
  edit: hem japon hem de küçük olduğu için önerdim. not: cvt olması şart. düz vitesi o kadar az yakmıyor.
 • kucuk japon arabasi seviyorsaniz, yarin obur gun satma ihtimaliniz de varsaz toyota yaris'ten sasmayin.
 • space star ile alakalı donanımhaber’de bir başlık görmüştüm. bence çok iyi bir araba. ama maalesef türkiye’deki piyasa yüzünden bilinmiyor. evet ileride satmak istediğinde ciddi zorlanacağın bir gerçek. kendi segmentinde türkiye’deki çoğu arabadan iyidir ama bu milletin ikinci el piyasası fetişistliği yüzünden işin zor olacak. attrage de keza öyle. ben uzun yıllar bineceğim al sat yapamam dersen al.
 • torkları çok düşük bu arabaların. rampada ağlıyor resmen. tercih meselesi tabi. dizel olsa farklı olurdu. ama yine de rampalı yerler için torku en azından 140nm+ olan bir araç tavsiye ederim ki, aradığınız araba profilinde var mı bilmiyorum
  kadın sürücüler sağolsun bu tarz araçların 2. eli ucuza kalmıyo peynir ekmek gibi gidiyor hepsi. swift yaris colt space star micra falan
 • bu iki araç arasında kesin karar vereceksen suzuki swift ancak 4x4 modeli. hem kötü hava koşulunda kullanması, hem de yol tutuşu açısından tercih ederim.
6 yanıt daha