yanıtlar 4
 • 60-70'lik bir eğitimsiz kesim yüzünden.

  bu kitle türkiye'nin gelişimini her zaman baltalamıştır.

  şu ülkeyi 20 yıl eğitimli 10 kişinin eline bıraksak bize 100 yıl yetecek kadar icraat yapacaklardır ama halkımız bunu yapmıyor.
 • sebebi altında eğitimsizlik büyük yer kaplasa da %50 oranını(sorunun) geçmez. yani eğitimsizlik bu işin %30-40 civarları arasındadır. türkiye, hiçbir zaman türk ırkının disiplini ile yoğurulmuş bir coğrafya olmamıştır. göçebe bir milletin durması zaten o milleti çöküşe geçirir. bunu sanırım fatih altaylı'nın programında duymuştum. neyse, dediğim gibi bu ülke sadece türk milletinden oluşmamaktadır. türkiye, orta doğunun abd'sidir demiştim çok çok uzun zaman önce. bu sözümün arkasındayım ve iddiam güç kazanmakta. şimdi bir de afgan fazlalığımız var. bunların gideceği de yok.

  siz hiç türk zenci gördünüz mü ? öte yandan izmir'de, 3-4 kuşaktır yaşayan afro-türkler yaşamaktadır. canımızdır, kanımızdır elbet. cumhuriyetimizi paylaşmaktayız; fakat olaylar siyasi karar alma noktasına gelince, arap sevici ve arap saksocularının nüfusu, %40 civarlarına varmaktadır.

  arcedia diye bir site vardı babuş. o sitede türkiye'de yaşayan kişilere bakmıştım. arkedia bir uzay platformuydu ve vatandaşlık veriyordu. orada türkiye haritasına baktığımda(katılıma), katılanların 3/5'ü türkçe biliyor, %40'ı türkçe bilmiyordu. ulan böyle saçmalık mı olur demeyin, var bu. gerçektir!

  haliyle ülke tabandan beri geri çekilmektedir. biz zıplamaya çalıştıkça birileri ayaklara asılmaktadır. şöyle düşünün :

  -chp iyi amaçlarla mecliste bir yasa tasarısı sunuyor(bunun örneği cuk oturdu) ve akp seçmenleri, ceplerine zarar gelecek diye tasarıyı(kişi fazlasıyla) reddediyor. haliyle tasarı çoğunluktan geçmeyip seçilmiyor. işte bu durumu tüm türkiye'ye yay. o kadar çok renk var ki, güneş "ben sarı mıyım" diye sorgular oldu. haliyle kendisi sarı olduğunu söylese de biri kırmızı biri mavi diyor. belki diyenler de hatalarının farkında ama yine de sarı olmasını kabul edemediklerinden aksini söylüyor.

  ülkede komplocudan tut, arap tecavüzcü, islamcı kelle kesici vs. aşırı nirvana kanka. kaptır kendini rüzgara! deli olursun...

  -(buraya, arada soykırım düşünen bir kafa çiz ve sonra hitleri lanetle)
 • atatürk öldüğünden beri müzmin, ve bu günlerde peak yapmış, yetersiz yanlış liderlik; kılavuzumuz hep karga, burnumuz hep .. ayrıca bkz. #81146086