yanıtlar 3
  • hangi telefonu alacaksın bilmiyorum ama kullanmadığın eski bir telefona sahipsen onun imei'sini alacağın telefona ekletebilirsin. sorun yaşamazsın.

    romlara gelince, bazı telefonlar için global rom yok. buna dikkat etmen lazım. ota güncellemesi alamazsın. şayet kendin yapamıyorsan güncellemeleri takip edip güncel rom attırman gerekir.

    ama bu dediklerim bazı modeller için geçerli zaten. çoğu modelde bu sorunları yaşamazın. gerçi bana göre bunlar sorun değil ama bilmeyen için sorun tabii.
  • 1) bir ana distribütör garantili telefonlar var, bir de paralel ithalat garantili telefonlar var. ucuz olanlar paralel ithalat olanlar. garanti işine onlar bakıyorlar. ama telefoncular elde kalmasın diye belki distribütör garantili telefonu ucuza veriyordur ama sanmam.

    2) imei problemi diye bir şey yok. kayıt işlemi doğru yapıldıysa sıkıntı olmaz. ama kayıt işleminde (ithalat) sıkıntı varsa marka ne olursa olsun sıkıntı çıkar.
  • hepsiburada'dan satıcısının hepsiburada olduğu bir ürünü al, bak keyfine. ürün başlığında xiaomi türkiye garantili yazsın. şurdaki gibi: https://www.hepsiburada.com/…antili-p-hbv00000nbygi