yanıtlar 21
 • yapılacak anayasa değişikliğiyle pek bir demokratikleşeceğimizi zanneden (ya da öyle göstermek işlerine gelen), darbeciler yargılanacak masalıyla yasama, yürütme ve yargının validesiyle cima edilmesine yol açan, öngörüsüz ve mantıksız kişilerin anayasa değişikliği referandumunda yapılacak reformun az bile olduğunu daha da fazlası gerektiğini anlatmak için uydurdukları berbat slogandır "yetmez ama evet"... kim olduklarını da açıkladım sanırım... ne yaptıklarını da... ha şu an kendileri bile kendilerine sövüyorlar... çok eğlenceli...
 • sloganlarıyla referanduma gidecek kamuoyunu mu etkilediler yani?
  yoksa kendileri çalıp kendileri oynadılar da anayasa değişikliğinin günah keçileri mi oldular daha sonra?
  hangisi?
 • 2010 anayasa değişikliği referandumunu destekleyen avrupa birliği yanlısı reformların artmasını isteyen liberal kesimin zamanında kullandığı slogan sanırım. bu referanduma şüpheyle yaklaşan ve hayır oyu veren muhalifler, hükümetin ileride otoriterleşeceğine inanmışlardı. 2017 referandumuna giden yolda bu slogan değişiklerin içeriğinden bihaber "muhafazakar" kesim tarafından kullanılmıştır. günümüzde de sarkastik bir şekilde muhalif kesim tarafından muhafazakar kesimin tutumunu taklit edip eleştirmek için birçok olumsuz ekonomik gelişme haberi sonrası kullanılmaktadır bu slogan.
 • ıki yonlu anlasilabilir.1- ıyi degil ama yine de ok. 2-iyi,keske daha fazlasi olsa.

  mezarda bulunanların da kalkıp oy kullanmasini dileyenler ise daha sonra en cok uzulenler olmustur.
 • o kişiler bu sloganı hiç gündeme sokmamış olsalardı anayasa değişikliği referandumda kabul görmez miydi peki?

  wiki sayfası
  http://www.wikizero.biz/…jum0jtlgav9yzwzlcmfuzhvtdq
  sonuçlar
  evet 21,789,180 %57.88
  hayır 15,854,113 %42.12
 • şu an bir çoğu la gazetta de la "karar" da mukim güya muhalif liboşların döneme özgün salvosu.
 • liberallerin memlekete kazığıdır.
 • referandum sonucuna ne kadar etki ettikleri tartışılır, zira esas sonucu belirleyen kürtlerin boykot etmesi olmuştu (gezi ile beraber akp'yi iki kere ipten aldılar, mükafatını da yerle bir edilmiş şehirleri, kayyum tarafından soyulmuş belediyeleri ve hapisteki lider/vekilleri ile aldılar. neyse konuyu dağıtmayalım). akp/cemaat açısından (unutmayalım ki bu referandumdan evet çıkmasa 15 temmuz olmazdı) esas işe yaradıkları durum ise, "evet" için hem yurtiçinde hem de uluslararası kamuoyu nezdinde ideolojik temel sağlamaları, diktatörlüğün yolunu açan bu değişikliklerin 'demokrasi', 'özgürlük' vb adı altında itelenmesine imkan yaratmış olmalarıdır. bugün ise, yetmez ama evet tayfasının en azılı önderlerinden ahmet altan, yaratılması için çalıştığı düzen tarafından ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldı. onun gibi cezaevine giren, yurtdışına kaçan vb pek çok yae'ci var. hala yediği haltın arkasında duranlar da var, ki o gün iyi kötü ciddiye alınan insanlar iken artık kimse sallamıyor (ilk aklıma gelenler ufuk uras, ali nesin, baskın oran)
 • liberraller 2010 referandumunda akp'i desteklemişti. geçecek yasalar için yetmez ama evet demişti. liberaller özgürlük şiarını ağzından eksik etmez ama bugünkü baskı rejiminin oluşmasına destek olmuştur.
 • cemaat ve akp'nin peşine takılmış sözde liberallerin (bkz: liboş) sloganı.
  çoğu gerçek liberal ya hayır verdi ya da boykot etmişti o seçim. evet diyenlerin çoğu da liberal maskesi takmış cemaatçi çıktı sonradan.
11 yanıt daha