yanıtlar 38
 • bir çok kişi için halen daha umuttur kendisi, ben de dahilim bu gruba.. ekrem başkanın başarısında, ince'nin hatalarından ders çıkartılmış olmasının payı büyüktür. kendisi de ders çıkarabilirse neden olmasın.
 • ekrem imamoğlu, muharrem incenin kampanyasından da yararlanmıştır. diğer şartlar da lehine geliştiği için hak ettiğimiz sonucu aldık ve kendisini ibb başkanı seçtik. güzel olan öğrenmeye başlamışız. muharrem ince az zamanda büyük işler başarmak zorundaydı, başardı da. ancak diğer gelişmeler pek lehine olmadı. ekibi de hatalar yapmasına neden oldu. yine de umutsuzluğa kapılmamak gerekiyor. muharrem ince ile kazanabileceğimizi hissettik, ekrem imamoğlu ile kazanmanın tadını aldık şimdi muharrem ince ile türkiye'ye kazandırma zamanı. kazanımları yandaş zümreye peşkeş çekme değil bütün türkiye'ye paylaştırma zamanı. yapılan hatalar elbet onarılabilir kalpler yeniden kazanılabilir. yeter ki birliğimiz bozulmasın. ittifak partileri birlik olmanın sinerjisini fark etmeli ve başkanlık için de tek adayla seçime girmelidir. diğer şartlar zaten lehine gelişmek için olgunluğa ulaştı. psikolojik üstünlük demokrasiyi istenilen durağa gelindiğinde inilecek bir tramvay olarak görenlerin değil halkın iradesini yönetime yansıtabilmesi için süreklilik arz eden bir sistem olarak benimseyenlerde.

  sorunsala gelecek olursak muharrem ince, ekrem imamoğlu'nun ve diğer belediye başkanlarımızın referansıyla yıldızını tekrar parlatabilir. partililerin hizmeti halkın gönlünü kazanırsa muharrem ince de kırdığı kalbimizi kazanır. başka bir deyişle bu işleri tek kişiye yüklemek hatalı olur. parti içi ve demokrasinin tekrar sağlıklı zemine oturmasını isteyen ittifak partileri arasındaki birliktelik uyum içinde kesinlikle devam etmelidir ki alınan sonuçlar herkes için olumlu, çünkü hepimizin emeği hepimizin başarısına dönüştü. muharrem ince de hepimizin adayı hepimizin başkanı olmalı.

  önemli bir nokta da muharrem ince ekibini ekrem imamoğlu'nun yaptığı gibi doğru insanlardan oluşturmalıdır. çünkü yanlış ekip bütün avantajlarına rağmen bir lideri aşağı çekebilir, r tayyip erdoğan örneğinde gördüğümüz gibi. doğru ekip ise partili cumhurbaşkanı ve bakanlarına hatta devletin bütün imkanlarına karşı milletin desteğini alıp bir lidere yerel seçim kazandırabilir, ekrem imamoğlu örneğinde gördüğümüz gibi. parti başkanları ve partililer de bu yerel seçimdeki gibi geriden destek verirse yıldızı parlamakla kalmaz muharrem ince'yi yeni sistemin ikinci ve onarıcı başkanı seçeriz. millet ittifakı bloğu da milletin ittifakı olma yolunda önemli kazanımlar elde eder. türkiye ayrıştırıcı dilden kurtulup huzurlu bir nefes alır.
 • bir yalova'lı olarak diyorum bunu parlamaz......
 • tabanını genişlerse neden olmasın. baykal dönemi alışkanlıklarını bırakıp, geniş tabanlı siyaset yaparsa çok rahat ön plana çıkar. hatta daha çok ilerler. bizim toplum değişimi sever. değiştim açıklamalarını daha bir sever. strateji bir takım oyunu ince'nin takım kötü.
 • bizim millet unutur, onun için parlar
 • yapıcı değil de talepkar tavrını sürdürürse zor. şu noktadan sonra yapması gereken, 4 yıl boyunca kendi yüzünü eskitmeden, sığ ve günlük politiklere girmeden, rakiplerine açık malzeme vermeden türkiye'yi karış karış gezmek ve halkla somut bir vizyon paylaşmaktır. en çok da kendisine oy vermeyen kesimlerle.

  bu, içini doldurmadan uzay madenciliği, dna bilgisayarları gibi kavramları meydanlarda artarda sıralamakla değil, ikna edici planlama ve hesap kitapla yapılmalı. güzel fikirleri slogan siyasetine kurban etmemeli.

  aynı zamanda gölge hükumeti stratejisine benzer bir şekilde ülkeyi ilgilendiren konularda (s400, doğu akdeniz, bütçe açığı) bir lider edasıyla görüşlerini belirtmelidir. böylelikle halk, ince'nin cumhurbaşkanı olduğu taktirde nasıl muhakeme edeceğine dair bir fikir sahibi olmuş olur.
 • şu adamın gülüşünü referans almış imamoğlu gibi bir yıldız var iken o samimiyetsiz gülüş ile mi? hayır.
 • yıldız oldu mu ki "tekrar" parlasın.
27 yanıt daha