excel sorunsalları

  • imdb'den, export this list yaptığımız izlediğimiz filmler listesi, excel'de cok karışık bir şekilde geliyor. runtime, year, film ismi, yonetmen gibi kriterleri ayrı ayrı satırlamak istiyorum. bunu manuel girmek gibi bir dehşete kolları sıvamışken, bir anda film isimlerini ayrı bir kutucuğa, sırasıyla yukarıdan aşağıya sıraladı. ama tamamen şans eseri oldu. 2000 üzeri film olduğu için, bunu aynı şekilde, filmin yılı, imdb puanı, yönetmen ve film türü içinde yapmak istiyorum.

    tek bir satırda gelen bu ögeleri, ayrı ayrı satırlamak için bir kısa yol var mıdır? ki olmasa otomatik yapmazdı, bunun en kolay çözümü nedir?
  • merhabaaağ, meeerhaba

    diyelim ki bir sütuna başka bir excel dosyasından milyor, milyar tane tarih kopyaladım. daha sonra bunların biçimini "tarih" olarak değiştirdim. hücreler hala 16/12/2020 şeklinde "genel" formatında kalıyor. hücrelerin içine tek tek girmeden o formatı almıyor. bunu topluca yapmanın bir yolu var mı?

    teşekkürler, iyi çalışmalar.
  • coinmarketcap yada tradingviewden excele anlık ons, kripto kurlarını çekmek istiyorum. ''veri bölümünden dış kaynaklardan veri al ' olaylarına girdim nitekim listeleri çekiyorsun. anlık veri köprüsü kuramadım. nasıl yaparız bu işi?