ingilizce öğrenmek sorunsalları

 • merak ediyorum ingilizce öğrenirken özellikle günlük konuşmaya kulaklarımızın alışması açısından tavsiye edebileceğiniz bir dizi var mıdır? çok sanatsal olmayan, daha çok günlük kelimeler kullanılan fakat sıkıcı da olmayıp kendini izlettirecek bir dizi arıyorum. amacım türkçe altyazılı değil ingilizce altyazılı izlemek ve yavaş yavaş çeviri yaparaktan hem yeni kelimeler öğrenmek hem de cümlelere, konuşma diline aşina olmak.

  ben bu yöntemin faydalı olacağına inanıyorum ama aksini düşünen, yararsız ya da yanlış olacağına inanan arkadaşlar varsa bu yanlıştan dönmek isterim.
 • 7 yasinda bir cocuk icin onerileriniz hangi ingilizce cizgi filmler olur?
 • bir yazar arkadaşın bahsettiği gibi kelimelerin ingilizcesine bakınca türkçesi aklıma geliyor fakat tam tersi türkçesine bakınca aklıma ingilizcesi gelmiyor çok iyi bildiğim halde .
  türkçe ingilizce alıştırma yapabileceğim uygulama ismi verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler
 • çocuklara matematik öğretecek seviyede ingilizce öğrenmek istiyorum. matematiksel terimleri ve matematikle ilgili cümleler kurmada kendimi geliştirmek istiyorum. ne önerirsiniz?
 • türkçe konuşmayı kimse kitaplardan öğrenmedi. 20 yaşındayım imla falan bilmem. kabul edelim bir çoğumuz böyle. ee hacı madem bir dil ders kitabı açmadan da öğrenilir ne sikime ing kitapları boyla satılıyor. açalım dizi film izleyelim.. ing hikaye okuyalım, konuşmaya çalışalım. hepimiz az çok temele sahibiz... yani ı want to you love desek hepimiz bilir.. eee tıkandığımız yerde açarız sözlüğü.
  ne o öyle kalın kalın gramer kitapları, hem pahalı hem kşmse adam akıllı çalışmıyor.. ne düşünğyorsunuz