kedi sorunsalları

 • 6 aylık kedim ama bazen böyle oluyor. ne yapmam nasıl öğretmem lazım? normal mi anormal mi? foto aşağıda;

  https://imgyukle.com/i/rvg4k8
 • merhaba. kedimin mamasını değiştirince kakasında kan oluyor. sadece royal canin ve proplan mamalarda bu sorun yaşanmıyor. diğer tüm mamalara geçişte kanlı kaka sorunu oldu. veterinere gösterdim bi sorun görmediğini söyledi. sebebi ne olabilir? mama geçişlerini yeterince yavaş yapamıyor muyum acaba.
 • selam kedi sever dostlar.

  bir sorum olacak, yorumlarınızı almak isterim.

  kedim aslen bir sokak kedisi. birkaç haftalıkken annesini kaybetti, bakımını ben üstlendim. önce niyetim kendini toparladıktan sonra sahiplendirmekti ama çok alıştım ve vazgeçemedim. şu an 2 yaşını biraz geçti.

  yaklaşık 1 ay önce bahçeli bir eve taşındık. daha önce hiç sokak tecrübesi olmayan kedim, ilk fırsatta kaçarak kendini bahçeye attı. ilk gün 1-2 saat dolandıktan sonra eve geri geldi. ertesi günlerde de hep kaçmaya çalıştı ve yine birkaç saat sonra geri döndü. artık hiç evde durmak istemiyor, sürekli kapı önünde miyavlıyor, pencerelerden dışarı çıkmaya çalışıyor. ben de bu haline dayanamayıp artık dışarı çıkmasına izin vermeye başladım. bir odanın camını açık bırakıyorum, suyu, tuvaleti, maması da aynı odada. istediği zaman girip çıkabiliyor.

  veterinere sorduğumda bu durumun evdekilerin sağlığı için sorun olduğunu, eve hastalık taşıyabileceğini söyledi. bir yandan bunu düşünüyorum, diğer yandan da kış geldiğinde nasıl yaparım diye düşünüyorum. sonuçta kışın pencereyi açık bırakma şansım yok, kedimin de soğukta kalmasını istemiyorum.

  sizce ne yapmalıyım? böyle bir durum yaşayan arkadaşlar var mı? varsa nasıl bir yol izlediler?
 • 1.5 yaşına yaklaştı. bahçeye alıştırıyorum iki gündür. akşam 7 gibi eve geldi o saatten beri baya su içti ama çiş yapmadı. kumu karıştırmıyor bile. ben kuma götürüyorum ama bir iki patileyip ayrılıyor kumdan. kedim dişi bu arada.
 • selamlar, 1,5 yaşında bir dişi kedim var. kendisine kedi demek bile anlamsız geliyor çünkü sanırım köpekler tarafından yetiştirilmiş. top atıyorum, aynı hızla koşup getiriyor. sesleniyorum koşarak geliyor. omzuma çıkıp orada gezmeyi çok seviyor ve insan korkusu hiç yok. bunlar güzel yanlar tabi.

  yakın zamanda bir davranış bozukluğu başladı. oynadığımız topu ya da faresini artık su kabına atıp orada bir güzel ıslatıp sonra çıkarıyor ve evde gezdiriyor en son da önüme bırakıyor. bunu yapma nedenini bir türlü çözemedim. kedide neden aranmaz ama belki daha önce yaşayan vardır diye danışmak istedim.