macbook pro sorunsalları

 • macbook pro 2017 a1708 cihazımdaki muhtemel anakart arızası için louis rossman gücünde bir yer arıyorum.
 • https://eksiup.com/123b883a1947

  klavyeye dokunmadığımda (dizi falan izlerken) bir süre sonra parlıyor bu ışık. klavyede çalışırken de var ama çok belli olmuyor, rahatsız etmiyor o zaman. ama bir süre sonra köşede parlak bir ampul gibi parlıyor ve oldukça rahatsız ediyor. bununla karşılaşan ve çözen var mı sorunu? son çare servise götüreceğim.
 • yeni çıkacak m1'ler eski m1lerin fiyatlarını etkiler mi? macbook pro m1 16gb olarak almayı düşünüyorum ancak yeni çıkacak olan versiyonlarını da görmeden almak mantıklı gelmiyor. beklesek onlar duyurulduğunda eski ürünlerin fiyatlarında bir oynama olur mu? şirketin bugüne kadarki izleği yolu bilen var mıdır?
 • macbook pro m1pro 16 inç modelini alıcam. evde çalışırken daha büyük bir ekran olsun istiyorum. bunun için tv mi almalıyım monitör mü?
 • merhaba

  şirketim aşağıdaki cihazı verecek. ancak apple'in kendi sitesinden baktığımda böyle bir model bulamadım.
  mk1e3tu/a macbook pro 16 inc m1 pro 10cpu 16gpu 16gb 512gb gümüş

  neden bulamadım? bu modelde ne eksik? şuan apple'da satılan uzay grisi modelin neyi farklı?
  https://www.apple.com/…-cpu-16-çekirdekli-gpu-512gb

  bana verilecek macbook ile linkini paylaştığım macbook arasında teknik özellik farkı yok. tek fark renk.

  bu farkın neden var olduğunu internette bulamadım. apple uzmanlarına sorumdur.

  teşekkürler
 • java sdet bootcamp'ına katılacağım. bu süreç ve sonrası için air ve pro (son çıkan modeller) arasında kaldım. air alırsam 16gb ram'li versiyonu, pro alırsam 8gb ram'li versiyonu almayı düşünüyorum. ikisi için de 13 inç düşünüyorum.

  -söz konusu tester'lık olduğundan, eğitim ve iş sürecinde fansız bir air sorun çıkartır mı?

  -8gb ram tester'lık uygulamaları, araçları bağlamında sorun çıkartır mı?

  -anladığım kadarıyla öyle veya böyle yazılım sektörünün hangi alanında olursa olsun insanlar ikinci bir büyük ekranı kullanıyorlar, zaruriyet gibi bir şey. bu yüzden 13 inçlik air ve pro alıp ekrandan çalışmayı düşünüyordum ben de fakat, yeri gelir sadece mac ekranı üzerinden iş yapmak zorunda kalırsın, o zaman da 16 inç şart gerçekten diyebilir miyiz?

  teşekkürler şimdiden.
 • mobil ve web programlama (ozellikle xcode ve java servisleri) icin 16 gb ramin pratikteki performansini merak etmekteyim.

  stok sikintisindan dolayi 14 inch 10 core cpu 16 core gpu 16 gb ram ve 1 tblik modele yonelmek zorunda gibiyim. tek soru isareti ram miktarı. ozellikle xcode'da orta olcekli projelerde mevcut macbook promun fanlari cildiriyor hatta arada bir tamamen kapaniyor isidan. proje buildi tam bir iskenceye donusuyor ozellikle yaz aylarinda.

  ozellikle ios ve java servisleri ile orta olcekli yazilim gelistiren yazilimcilarin 16 gb ramin performansi konusundaki görüşlerini merakla beklemekteyim, kullanilan swap miktari ve sikligi vs.