aynı isimde "sosis (sözlük yazarı)" başlığı da var
şükela:  tümü | bugün
 • aslen domuz etti kullanilarak yapilirken, turkiyede bir takim tatlandiricilarla benzer bir tat oturtulmustur.
 • (bkz: muz/2) tatil yorelerinde kullanilan muzun kahverengi almi$ haline denir .
 • 15 cm. mesafeden, karşılıklı iki parmak birbirine 3 cm. aralıkla tutulur ve dalgın dalgın bakılır. ortada asılı bir sosis görülür
 • galatasaray üniversitesi ndeki köpeğin adı. şeklen sosise benzediği için * bu isim verilmiştir. bi de onun arkadaşı karla var ama o normal bi köpek görünümünde.
 • gerçek adı leydi* olan köpek. galatasaray üniversitesi fen edebiyat fakültesi çalışanlarının himayesindedir, arkadaşı karla gibi beşiktaşa veya ortaköye uzun yürüyüşler yapmak yerine koridorlarda gezinip denz kıyısında sırt üstü? yatmayı tercih eder.
 • şayet rüyada görürseniz:

  "başarının işaretidir. sosis yediğinizi gördüyseniz, mutlu ve mütevazi bir aileniz olacak demektir."

  http://www.turkyeri.com/ruya/ruya_yorumlari_s_.htm

  (bkz: alla alla)
 • sekli itibari ile dunyanin heryerinde bilimum mesaj kaygili nukteye konu olmus insan yapimi yiyecek. herhangi bir kultur yoktur ki -isterse gelismislik endeksinde bir numara olsun- sosisi bilimum latifelerine meze yapmayacak. yani sekil kaygimiz oyle noktalara varir ki insan olarak, ince uzun bir nevale gormeyelim, aninda ince bir pis gulumseme ile destekli nukte geliverir. bu tur sakalari zeka seviyesi ile bagdastirmak cok mantikli bir yaklasim olmayabilir, keza soz konusu olan birey goethe bile olsa yedigi seftalinin tuyunu insani uzuvlar ile bagdastirabilmektedir.

  konuyu ilintili bir fikra ile kapatalim:

  babasi çocuguna güzel bir is kurmak için paçalari sivamis. ancak çocuk nispeten kafasiz oldugu için hiçbir isi beceremiyormus. babasi ona ne is bulduysa hepsini elini yüzüne bulastirmis berbat etmis. en sonunda babasi bir sosis fabrikasi kurmus. çocugunu hemen fabrikadaki bir sosis makinasinin basina götürmüs.
  "bak oglum" demis. "burdan böyle öküzü yolluyosun, diger taraftan sosis olarak çikiyor anladin mi?".
  çocuk babasinin yüzüne manasizca bakmis ve
  "eheheue peki buba burdan sosisi koysak öküz olarak çikar mi hehehe?" demis.
  babasi; "maalesef o teknoloji bir tek ananda var evladim" diye sonlandirmis.
 • rüyada görüldüğünde, başarının işareti olan besin maddesi. sosis yediğinizi gördüyseniz, mutlu ve mütevazi bir aileniz olacak anlamına gelen %90 ı katkı maddesi olan zararlı gıda türü.
 • 1990 yilina kadar dogu almanya'da gecerli para birimi olarak kullanilmis yiyecek..