şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eğitim fakültelerinin dört yıllık bir bölümü. nerdeyse tüm türkiye'de var bu bölümden. binlerce mezunu boşta gezerken çatır çatır öğrenci mezun etmektedir. bir sene öncesine kadar mezun olanların diplomalarında diğer bir dal olarak türkçe öğretmenliği yazar. bazıları da bundan mutlu olurlar. lan o kadar türkçe öğretmeni boştayken benim diplomama türkçe profesörü yazsa ne olur?

  4 senemi yediği için anlatsam destan olur bir birikime sahibim ama boşuna kafa sikmenin bir anlamı yok.

  bir uyarı yapıp konuyu kapatacağım; okumayın, okutturmayın.
 • geçen gün bir tanesi öğrenciler sordu diye; tenefüste, öğretmenler odasında bilg. başına geçip hocalı katliamını arıyordu.notlar falan aldı.ibretle izledik.kendisi 10 yıllık sosyal bilgiler öğretmeni.
 • hala neden bu kadar üniversite kadrosu olduğunu anlamadım meslek. madem yılda zor bela 50-100 atama yapıyorsunuz indirin kadroyu 25'e.
 • bir an önce üniversitedeki kontenjanlarının azaltılması gereken öğretmenlik programı. ayrıca yakın tarihimize ait saçmalıkların temizlenip objektif, gerçekçi, gaza getirmeyen bilgilerle değiştirilmesi gereken müfredata sahiptir.
 • (bkz: amele pazarı)
  bir ulkede universite kazananlarin arasindan en sigirlarinin cogunlukla oldugu bolum. hem fakultedeyken hem de askerde bu bolumden olanlarin neredeyse tamamina yakini insanliktan nasibini almamis kaba saba tipler. nasil oluyor da denk geliyor bilemedim.
 • 2013te mezunu olduğum ve büyük ihtimal bu sene de atamamın yapılmayacağı bölümdür kendileri. bölümü sevmeme rağmen ulan ne sikindirik bölüm okumuşum diye isyan etmiyor değilim. seneye ygs ve bir üniversite daha artık (bkz: bunu okuyan işsiz oldu)
 • on numara bolüm atamayan koç kaliteli okul çocukları utansın şimdi memurluk yapıyoruz
 • eğitimini alırken veryansın ettiğim anabilim dalıdır.

  atanması bir hayli zor bölümlerden olmasına karşın grubumuz elli kişilikti. ne yazık ki bu gurubun içinde başka gruplarda vardı.

  1. fethullah gülen cemaati mensubu kızlar
  2. fethullah gülen cemaati mensubu erkekler
  3. kendilerini sınıftan ayırmış kızlı erkekli grup
  4. erbakancı erkekler
  5. politik eğilimi olmayan, sadece eğitim almaya gelen kızlar
  6. politik eğilimi olmayan , sadece eğitim almaya gelen erkekler

  ve

  7. yukarıdaki altı grupla iletişim kurmaya ve sosyal bilgiler eğitimi alan bu grupları kaynaştırmaya çalışan şahsımın da olduğu "herkesle muhabbbeti var" grubu

  sonuç:

  1. cemaatçi erkekler sınıftaki diğer kızlarla uzun bir zaman konuşmadı.
  2. cemaatçi kızlar sınıftaki diğer erkeklerle uzun bir zaman konuşmadı.
  3. cemaatçi kız ve erkekler kendi aralarında da uzun bir müddet konuşmadı. ta ki bir yerlerden talimat gelene kadar. bir gün baktık ki birbirleriyle çıkıyorlar.
  4. kendilerini sınıftan ayırmış olanlar hiçbir zaman sınıf sosyalliğine dahil edilemedi.
  5. erbakancı erkekler, politik görüşü olmayanlar ve biz kaynaşmayı başardık.

  son not: cemaatçi kızlardan biri benimle 7. dönem konuştu ve söylediği cümle "zagem bilmem ne dersinin notlarını şuradan mı alacağız?"

  var mıdır benzerini yaşayanlar bilemiyorum ama üniversite gibi bir ortamda yaşanabilecek sosyal ilişkilere darbe vurdukları yadsınamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor.
 • geçen bulunduğum öğrenci evine üç tane polis abi geldi. ikametgâh için gelmişler. ne bölümde okuyorsun dediler sosyal bilgiler öğretmenliği dedim içlerinden biri ben de o bölümün mezunuyum dedi. peşine ekledi 3 sene sonra görüşürüz...