şükela:  tümü | bugün
 • işkur tarafından düzenlenen ve üniversite öğrencilerinin katılabileceği program. yaz tatillerinde, 3 ay süreyle düzenleniyor: https://www.iskur.gov.tr/…/sosyal-calisma-programi/

  bir benzeri için: toplum yararına çalışma programı

  ekleme: başvurular https://esube.iskur.gov.tr/scp/scparama.aspx adresinden yapılıyor.
 • 2 aydır ses soluk çıkmayan yalanlardan birisi. sözde bu ay başı başlayacaktı.

  edit: 25-28 haziran arası başvurular. belli kontenjan var ve çekilişle alım yapılacak. ayrıca ortalamanız 2'nin üzerinde olması gerekiyor. yaz döneminde aktif dersi bulunanlar katılamaz.
  link ile bulunduğunuz lokasyona göre arama yapabilirsiniz. şartlar zaten programa tıklayınca görünüyor.
 • başvurulabilen işlerin bütün okulların akademik takvimini işgal ettiğini düşündüğüm program.

  başvururken belirtilen tarihler arasında iş, staj, okul olmadığına dair onaylama istiyorlar. farkettim ki kimse bunu umursamaz. bastım onayı. umarım sorun çıkmaz.
 • dostlar ortalamam 2'nin üzerinde değil ve programa başvurdum. acaba bir sıkıntı çıkar mı? başvuru yaptıktan sonra bu maddeyi fark ettim. 24 ay hiçbir programa başvuramaz diyor acaba kabul edilmesem bile bu ceza uygulanır mı?
 • universite ogrencilerine guzel bir firsat sunan programdir. cesitli magazalarda kiyafet katlayip harcligini cikarmak yerine bu tarz devlet destekli islerin cok daha yararli oldugunu dusunuyorum. ınsanlarin gercekten bi deger olduklarini hissedecegi ve kendilerine sosyal olarak katki saglayacaklari cesitli isler var bu kapsamda. ancak deginmek istedigim birkac nokta var:
  1- doga koruma programi beni kendine cektigi ve uzun zamandir fidan dikme tarzi etkinliklere katilmak istedigim icin bu temayi iceren sariyerdeki istanbul orman fidanlik mudurlugunde calismak icin basvurdum. sorun su ki fidan uretimi, tohum uretimi calismalari konusunda bilgim yok. orada bilgi verip yonlendirecekler mi yoksa belli bir birikimim olmali miydi, bu konuda endiseliyim. maalesef basvurumu iptal de edemiyorum.
  2-harclik niyetine verdikleri ucretin cok az oldugunu dusunuyorum. en azindan 1000-1300 tl araliginda bir ucretle programi daha cazip bir hale getirmelerini dilerdim.
  edit: cok istedigim iki programda da yerlesemedim. daha az istedigim bir tanesinde de 21. yedekteyim. anlayacaginiz bu is benim icin yatti...
  edit 2: iskurdan aradilar az once, sira bana gelmis. ancak gidemedim ozel bir nedenden dolayi. yine de merak ettigim bir sey var, doga koruma programinda olan arkadaslar bi yesillendirebilirse cok guzel olur.
 • sonuçları 5 temmuzda elektronik kura ile açıklanacakmış.
 • şu anda kurası çekiliyor
 • sonuçları açıklanan program. ne bana ne de çevremden kimseye çıkmadı. kimlere çıkıyor acaba böyle olaylar, hiç denk gelmiyorum.
 • bana da çıkmadı hatta çevremdekilere de çıkmadı. aslında hepimiz değişik yerlerden başvurmuştuk ve çok umutluyduk.
 • amına kodumunun memleketinde bir tane de şey bize çıksın ya ne burs çıkar ne bir şey çıkar üvey evlat mıyız biz amk

  edit: başvurularınızın durumlarını işkur internet şubeye giriş yaparak online işlemler/istihdam/sosyal çalışma programı/başvurularım adımlarını izleyerek görüntüleyebilirsiniz