şükela:  tümü | bugün
  • sosyal hizmet bölümünden yeni mezun olmuş kişi egosudur. bunlara lisans eğitimi sırasında öyle bir hava basılır ki, mezun olunca dünyayı kurtaracaklarını sanırlar.

her işten anlar, her konuda fikir sahibi olur, herkesin mesleğine müdahale ederler. kendilerini psikolog olarak görüp psikoterapi yapmaya kalkarlar. zira psikoloji kazanamayıp sosyal hizmet okumak zorunda kalmışlardır.

bu saydıklarım zamanla ortadan kalkar, burunları sürttükçe neyin ne olduğunu görür, kendilerini geri çekmek zorunda kalırlar.

eğer bu şahıslar hacettepe mezunu ise, tablo daha da ağırlaşır. diğer okullardan mezun sosyal çalışmacılara düşmanca yaklaşırlar. dünyada tek sosyal çalışmacı kendileridir. ama ne iş yaptıklarını sorsanız mesleklerini tanımlayamazlar bile. ama ünvanlarını "sosyal hizmet uzmanı" olarak tanıtmayı iyi bilirler. uzman ünvanı yüksek lisans mezunlarına verildiği için uzman değillerdir. evet sevgili hacettepeliler şok gerçeği açıklıyorum: uzman değilsiniz!

neyse efendim her meslekte iyisi kötüsü vardır, ancak sosyal hizmet mesleğinde kötüler hep bana denk geliyor.

kendini bilen, mesleğini hakkıyla icra eden tüm sosyal çalışmacılara kocaman sevgiler.

not: sosyal çalışmacı değilim. :)
  • sosyolog bey napıyorsunuz
  • sosyal çalışmacı yazarlardan olumlu ve olumsuz eleştiriler gelmeye devam ediyor. benim niyetim size içgörü kazandırmak, yoksa mesleğinizi eleştirmek haddime değil.

hepinizi seviyorum ponçikler :)