şükela:  tümü | bugün soru sor
 • edit: bu sozlukte baslik acanlarin hepsi korkak. basligi ac, entry'yi sil git. tipki dagdakiler gibi golgerlerinden korkuyorlar. bu basligin sahibi de "surmelihamido" nick'li bir korkakti.

  kurt'lerle su siralar ne gibi ayrimlarimiz oldugu noktasinda aydinlatildigimiz takdirde belki daha farkli yaklasabiliriz bu konulara.

  - turk irkciligi yapan siyasi partiler secimlere bile giremezken, kurt irkciligi yapan hdp secimlere girip baraji gecebiliyor.

  - devlet memuru olabiliyor, ozel sektorde istedigi iste calisabiliyor. bu konularda hicbir kisitlama yok.

  - kurtce konusabiliyor, kurtce muzik dinleyebiliyor. kurtce agit yakabiliyor.

  - devletin bir kanalini kurtce izleyebiliyor.

  - kurt oldugunu soyleyince, cogu bilincli insanin yaninda ayrimciliga ugramiyor. ayrimcilik yapanlar da zaten irkcilar ve kurt irkcilarin da onlardan hic farki yok.

  - son yillarda hemen hemen her koyde okul var, cami var, elektrik - su var. koyler arasinda dogu - bati ayrimi yapilmiyor. bolge sartlarina gore sikintilar olur ama dedigim gibi bati'da da durum ayni.

  yani toplumda bir turk olarak, bir kurt arkadasimdan hangi konuda ustunum gercekten bilmiyorum. esit almadigimiz hizmetleri sayarsaniz ben de o konuda esit olmamiz icin ugrasayim.
 • ohoo sadece onlar mı dönem itibariyle;

  (bkz: teletabilerin pkklı sanılması)
 • şu yazıyı yazıp sonra pkklı değilim demek anca sizin gibi malların yapacağı iş.

  söylediğinin arkasında duramıyor, üst üste iki tane tutarlı cümle kuramıyor eleman daha gelmiş millete akıl veriyor çapsız çapsız. sosyal demokratmış, desteklediğin örgüt kürt faşisti bir terör örgütü aptal herif. kullanışlı idiot.

  (bkz: pkk'nın türk solunu davar güder gibi gütmesi)
 • sosyal demokrasi tam bir "ne yardan ne serden" ideolojisidir. başlığı açan kişi de güzel bir tanım olmuş, bu açıdan tebrik etmek gerek.

  devletimi seviyorum ama kürt ırkçılarını da üzmeyelim. tabii canım, nasıl istersen.