şükela:  tümü | bugün
108 entry daha
  • "altın", diyor televizyonda çok bilmişin biri;
    "en iyi yatırımdır. çocuğunuzun eğitimidir, mesleğidir, mürüvvetidir. altın, geleceğinizdir!"

vicdansızca tetikçiliğini yapıyor "polis devleti"nin, çocuğumuzla tehdit ediyor bizi; geleceğimizle tehdit ediyor.

"son damlanıza kadar sıkacak sizi bu 'küçük amerika'" diyemiyor.
    "'sosyal güvence' adıyla pirimler toplayacak, iç edecek, sefil edecek.." diyemiyor.
    "gecenizi gündüzünüze kattıracak, çocuğunuzu 'insan' gibi yetiştirebilmeniz için bile zaman ve emek ayırmanıza izin vermeyecek, akşam eve geldiğinizde yorgunluktan kafanızın içerisinde bile cümle kurmaya mecaliniz kalmayacak, vergilerle ezecek, enflasyonla çalacak, yine de dişinizden artırıp yeni köleler hazırlamanızı isteyecek." diyemiyor.
    "gözünüzden sakındığınız evladınızı da sizin gibi, it gibi çalıştıracak; gerekirse bozuk para gibi harcayacak!" diyemiyor.
    "'sürü'ye katacak, sütünüzü sağacak; hatta gerekirse sizi de, zar zor emzirdiğiniz kuzunuzu da kesecek, satacak!" diyemiyor.
    "'devlet' dediğin, çocuk yaptığınız için bile size şükretmeli, siz yeter ki onu iyi bir vatandaş ve okumasını, düşünmesini bilen 'birey' olarak yetiştirin, sorgulayın, sorgulatın, gücünüzü buna ayırın; eğitimini, mesleğini, geleceğini delikanlı gibi devlet üstlenmeli!" diyemiyor..

"altın" biriktirecekmişiz, o lazımmış..
    zamanı gelince, onu da alacakmış..

korku

korkuyorum anne al beni içine
    alışamadım anne al beni yine
    büyüdüm anne evler büyüdü
    büyüdü pabuçlar yollar büyüdü
    orduya istiyorlar savaş çıkar diyorlar
    silah veriyorlar anne bana öldür diyorlar
    yat diyorlar anne kalk diyorlar
    beynimi yiyorlar anne beynimi yiyorlar
    kapat televizyonu anne seni de kandırıyorlar