şükela:  tümü | bugün
  • sosyal devlet o kadar da kötü bişey değil güzel vatandaşlarım, gelin bakın burada su çok güzel bi deneyelim bence. önce solcu olduk diye korkuyorsun ama sonra alışıyorsun. korkmayın lan vallaha, asgari ücret kömür, makarna, su, yol isteyeceğinize sosyal devlet isteyin, o her şeye kadir yüce parti liderlerinizden, zaten sosyal devlette onlar da var.

gelsenize, kurabiyemiz de var.

kilitli yargın merdiveni yüzünden ölen 12 güzel çocuk, 12 güzel umut, 12 ayrı dünya, 12 ayrı evlat, tanrım sen kimseye evlat acısı tattırma.

her şeye kadir benim güzel tanrım, gel seninle anlaşalım. beni her gün öldür, her sabah dirilt, tekrar öldür her gece. çocuklar ölmesin, seninle güzel bir ortaklık kuralım, çocuklar cennete gitmesin. çocukken kimse cennete gitmek zorunda kalmasın, cennet zaten güzel, bir de çocukların güzelliği olmasın, gerek yok, nasıl ki karışmıyorsa başaklara ağustos sıcağı, çocuklar da cennete karışmasın, haydi tanrım, çocuklara hiç ölüm bırakmayalım. tanrım çok bi şey istediğim yok, ölmesinler, ölmesinler işte, olmasın sonumuz böyle.
    başımız sağ olsun, sorumlular kahır olsun.

ha mesele hemen sağ sol politika siyaset meselesi değil yanlış anlamayın, sağ da bizim sol da bizim, bu memleket bu çocuklar bizim. böyle boktan sebeplere ölmeyelim yeter ki tek amaç o.

edit:sosyal devlet olup, denetim mekanizması geliştirmemek de anca bizim gibi bir ülkeye yakışır, ihtimal dahilindedir, haklısın güzel kardeşim.

edit2: evet dostum, sosyal devlet diğer şeylere de müsaade etmez, özel sektör, tercihdir. ama yetersizlikten zaruri bir zorunlu tercih haline gelirse, işte orada bizim ellerimiz kanlanır, damar kesilir, kan bırakır.
  • denetleyemiyorsan ha özel ha kamu yurdu fark etmez.
  • aynı sosyal devlet özel hastaneye, özel okula, özel telekom şirketine, özel emeklilik sistemine de muhtaç etmez. özel ordu yazmadım. onun için biraz zaman var. sonra editlerim.