şükela:  tümü | bugün soru sor
 • türkiye sosyal sigortalar işçileri sendikası
 • şu sıralar istanbul bilgi üniversitesi'nde örgütlenme faaliyetleri yürüten ve ilk defa bir vakıf üniversitesinde sendikalaşmaya önderlik eden sosyal sigortalar, eğitim, büro, ticaret, kooperatif ve güzel sanatlar işçileri sendikasıdır.
 • türkiye sosyal sigortalar, eğitim, büro, ticaret, kooperatif ve güzel sanatlar işçileri sendikasi.
  bilisim sektöründe calisanlarin üye olabilecegi bir sendikadir.
  2010 yili icin ünibel ile toplu sözlesme imzalamistir.
  disk'e baglidir.
 • porno vukuatı sonrası bilgi'de cereyan eden vahim gelişmeler üzerine protesto eylemi gerçekleştirme kararı alan sendika. 10 ocak pazartesi günü saat 10:00'da santral'de olup desteklemek düşüyor bize de...
 • istanbul bilgi üniversitesindeki faaliyetleri buradan takip edilebilir: http://www.bilgicalisanlari.com/
 • kağıt üzerinde dershane öğretmenlerinin yanında, broşür filan yapmışlar ama icraatta bir tane sosyal faaliyeti, icraatı olmayan sendika.

  http://www.sosyal-is.org.tr/…_brosur_18_06_2010.pdf

  bir diğer icraatınız sendika ise (bkz: tez-koop-iş)
 • geçtiğimiz günlerde patron yandaşlığında tavan yapmış sendikadır.

  metro-beğendik işbirliği ile gerçekleşen hileli iflas sonucu işsiz kalan ve 17 yıllık tazminatlarını alamayan 1700 real market işçisinin mücadelesi dolayısıyla metro ve beğendik önünde eylemler yapanları "metro ve real market işçilerini karşı karşıya getirmek" ile itham ederek, sarı sendikacılık nasıl yapılır göstermişlerdir.

  bildiride daha da komik olan ise, patron ile anlaşarak işçi anlaşmalarına yasa dışı bir biçimde "işçiler tazminatlarını alamaz" anlamında madde koyduran tez-koop iş sendikasının, işçilerin alacaklarını alması için muhattap olarak gösterilmesidir.

  http://www.sosyal-is.org.tr/…ne-ve-kamuoyuna-duyuru

  oldu canım, ne vereyim başka? kebap, çöp şiş, iskender, ortaya karışık?

  tez-koop iş hangi yaraya mehrem olmuş da işçilerin sorununu çözecek? sizin karın ağrınız belli, metro işçilerini yalanlarla provakasyonlara sürükleyenler sizsiniz. ayıptır bu, dünya sendikalar konfederasyonuna giriş adayısınız, böyle bir hainliği hangi yüzle yapıyorsunuz?

  devrimci sendikacılık, atılan işçilerin, çalıştığı kol gözükmeksizin, mücadelesini sahiplenmek ile olur. işçileri sarı sendikaya teslim ederek değil.

  kendilerine itiraz eden tüm yazıları sosyal medyada (facebook, twitter) engelliyorlar ayrıca, bunu da engellesinler de görelim.