şükela:  tümü | bugün
  • sosyal ortamlarda korku, heyecan gibi tepkilerin ortaya çıkmasına neden olan psikolojik durum. erken yaşta başlar. kişiler tedavi için geç başvururlar genelde. psikoterapi ile çözüme gidilebilir. olmadı beraberinde kaygı giderici olarak ilaç tedavisi de uygulanır.
  • annemle benim aramda 16 yas fark var. ustune annem benden genc ruhlu ve enerjik..
    hal boyle olunca son bir senedir arada gece kuluplerine gidip dans ediyoruz.
    abi cok kalabalık oluyor. bana herkes birbirini kesiyor gibi geliyor. burası fransa degil kim kime dum duma. ben bir erkek beni dansa kaldırmaya kalkınca kesinlikle dans etmiyorum. bir de pek edepli dans ediyorum. hatta dans etmiyorum saga sola hafif adımlarla ritim tutuyorum. cunku bana "ayıp"mıs gibi geliyor. ben uzunca sure profesyonel olarak dans ettim. icimden geldigi gibi dans edersem cok dikkat cekerim gibi geliyor.
    bugun bir dans kulubune gittik erken saatte annemle. bombostu. bir annem, bir ben, bir de iki kız arkadasımız vardı kulupte. hal boyle olunca da ben evde kendi basımaymısım gibi dans ettim. bir senedir sık sık beraber cıktıgım annem "boyle guzel dans edebildigini bilmiyordum, neden daha once etmedin?" dedi bana yahu.
    ne bilim, insanlar varken hem ayıp olurmus hem de cok dikkat cekermisim gibi geliyor.
    superegom ve sosyal fobim sen ufak adımlarla ritim tut sadece diyor insanlar varken turkiye de.
  • sosyal kaygı, sosyal fobi... hepsinin de buluştuğu ortak payda sosyalleşmek veya sosyalleşememek...

panik atak ve sosyal fobi tedavisi olan şeylerdir...