şükela:  tümü | bugün
  • hayatını sosyal medya aparatlarının göbeğinde konumlandıranların yapması gereken.
  • hayatımı sosyal medya aparatlarının göbeğinde konumlandırmamama rağmen yapma gereği duymuş, yapmaya çalışmış birisi olarak şu geçtiğimiz bir haftada yarım yamalak da olsa biraz kafa dinlediğimi söylemeliyim.
    ne biçim bağımlısı olmuşuz internetin her nanesinin ağzına sıçtığımın. ya sen ne kadar rahatsan, mutluysan buna bağımlı arkadaşların, eşin, dostun diil ya nerdesin, napıyorsun, niye yoksunlarla kafa mı şişirdi en çok. kimseye hesap vermeyi sevmem, vermem de ama anlatamadım ya la insanlara biraz uzak durmak istediğimi.
    sanki onlardan kaçıyormuşum gibi. aslında evet onlardan da kaçıyordum, kendimden de, hayatın bu bağımlılık ve alışkanlık yapan yönünden de kaçmaya çalıştım. ama sanırım tam istediğim gibi başarılı olamadım. ama itirf etmeliyim iyi geldi. resetlendim sanki (lan benzetme bile o minvalde aq) ama kopamadım.
    öyle işlemiş ki hayatın içine bu internet denen zamazingo, olmuyor onsuz hiç bir şey. 10 mayısta internetsiz bir gün daveti aldım internetten * kaç ay önce. o gün anneler günü hem de bir de pazar. kapatıp interneti anneleri de alıp çoluk çombalak yaylaya çıkmak lazım, toprağa basmak yalın ayak, yüklü tüm elektriğimizi atmak lazım. zor olmaz heralde o kadar da..
  • an itibariyle facebook, twitter, swarm ve linkedin'i silerek katıldığım detoks. taşşaklarım serinledi şerefsizim. şimdi sırada burası var ondan da kurtulacağım yakında.
  • ara sıra yaptığım. türkiye'de telefon kontrol etme sıklığı ortalama 5 dakikada 1 kereymiş. bu süre bazen bazı durumlarda düşüyor da kişisen kişiye. kendimde düşmeye başladığını anladığım an her şeyi kapatıp bir süre arazi olmayı deniyorum. başarılı olmuyor tabi ki çünkü bunun için etkili bir sosyal hayat lazım. biz yalnızlar için bu süreç kitap okumak ve film izlemekle geçiyor. ama sürekli aynı şeylere bakıp zaman öldürmekten iyidir.
  • insan hayatini inanilmaz bir beğenilme ihtiyacı doldurdugunda yapılması gereken.
    huzur verip mutlu ediyor; tavsiye edilir.
  • (bkz: sosyal medya kullanmazsa ölecek hastalığı)nın kökten çözümüdür.