şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sosyal medya fenomenleri kerimcan durmaz, enis batur ve danla bilic'e "çocuklara kötü örnek oluyorlar" gerekçesiyle çocukları taciz ve sosyal medyadan koruma derneği tarafından dava açıldı.

  haber
 • sonunda, ülkemizde gerçekleşmiş güzel şeylerden biridir. hiçbir vasfa sahip olmayıp, kamera önünde yalnızca saçmalayarak, hiçbir konuda da uzman olmadan, 6-16 yaş grubunun ya da bu yaş grubuna ait zeka yaşına sahip olanların sayesinde, ünlü olup hak etmedikleri binlerce lirayı cukkalayanların bana göre toplumda hak ettiği yeri bulması gerekiyor artık. yani o yer de: aslında hiç ünlü olmamış olmak ya da artık ünlü olmamak.

  ortalama insanlar kafa yormayacakları, anlamak için zeka gerektirmeyen şeyleri izlemeyi seviyor. bunların örnekleri de neler: bu fenomenler, şahan gökbakar filmleri, murat cemcir'in dişleri ve ahmet kural'ın aptal mimikleriyle çekilmiş, rezil şivelerle harmanlanmış berbat videolar, bkm yapımları vb. şeylerden bahsediyorum. oturup da cosmos açıp izlemiyor insanlar. oturup da youtube'da bilim, hobi, sanat, kültür videoları da izlemiyorlar. "amaan kafa boşaltıyor" bahanesiyle de, aslında zaten düşük olan zeka düzeylerini arttırmaya çalışmadıklarını itiraf etmiyorlar. ama haklılar, kafa boşaltıyor. sonra dünyanın en aptal toplumlarının birinin içinde yaşamak zorunda kalıp, bundan fazlaca rahatsız olup, imkanımız varsa yurt dışına kaçmak zorunda kalıyoruz. yalnızca hükümet ya da devletin bozuk işleri değil konu. aynı zamanda bunları başa getiren nedenler yurt dışına kaçışın nedeni. işte, tüm bu fenomen adıyla geçen herkesin bu ülkenin kültürü ve insanları üzerinde kötü bir etkisi var. resmen aklın, sanatın, bilimin gelişeceği ortamların dibine dinamit koyuyorlar. çok iyi olmuş, süper, çok sevindim. umarım yayın yasağı gelir hepsine. o kadar sinir oluyordum ki youtube'da gördükçe, artık bunları görmemek muhteşem olurdu.
 • çocuk sahibi olan bütün şahısların müdahil olmadı gereken bir davadır.
 • hayran ve takipçi kitleleri çocuklar olduğundan, yerinde karardır. insan yargı makamının her konuda bu kadar sağlam zeminlerle hareket edebilmesini dilemeden edemiyor.
 • saçmalık, işi gücü yok böyle malların gidip bu adamlara dava ediyor. kimsiniz olum siz anlamıyorum neden yani ? kim sizi oraya topladı.
  derneğe baktım, hepsi fake takipcili 1 milyon kişiyi takip edip 1.2 milyon kişi tarafından takip edilen tipler.
  hakkaten girin bakın.
 • yanlış bir eylemdir. bırakın kim ne içerik istiyorsa üretsin. çevremde arkadaşlarımın çocukları var, hiçbiri de böyle fenoları takip etmiyor. osuruklu sümüklü çocuklarınızın cezasını insanlar çekemez. ya da çocuk doğurmayın, ülke zaten bataklık hâlinde, kontrol edemiyorsanız çocuk yapma gibi bir zorunluluğunuz yok, yapmayıverin.
 • çocuğunun izlediği herhangi bir şeyden sonra verdiği tepkinin farkındalığı ne alemde diye önce bunu sorgulaması gerekirken ne yazık ki evcilik anlayışı ile çocuk büyüten ve anne baba rolünü üstlenen, zavallı ebevynlerin boş işler uğraşıdır.
  bırakın aptalı, salağı, espriyi, öğretiyi, interneti, işsizi, emekçiyi ayırt edebilsin. edemiyorsa sıkıntı sizde zaten.
  kişi kendinden bilir.
  bu böyle.
 • varsa böyle birşey bende barış özcan'a dava açmayı düşünürüm. halkı gereksiz yere bilgilendirip vizyonlarını genişlettiği için, kafayı uzaya, marsa ve elon musk'a takıp bizide kendisine benzettiği için. ey barış özcan, sen bilmiyor musun cehalet mutluluktur.
 • parmaklıklardan tutunmuş photoshoplu video resmiyle “hapse atıldım” diye video çekip 10 dakikayı saçmalıklarla dolduracaklardır.
  (bkz: sinekten yağ çıkarmak)