şükela:  tümü | bugün
  • benim.

facebook yok, twitter yok. hiçbir sikim yok. insanların sürekli birilerine bir şeyler ispatlamak istercesine her boku paylaşmasından bıktım. zaten ben işsiz bir adamım, kimseyle de muhatap olmak istemiyorum. kafam rahat mı? kesinlikle.

edit: aktif olmasam da instagram kullanıyorum.
  • bu kişi kadınsa eğer, erkeklerden gördüğü ilgi alaka yarıyarıya düşer.
  • az önce yaptığım eylem.

biraz kendi içime dönüp kendimle muhasebe yapma imkani yaratmak istiyordum. bunuda en iyi sosyal medya hesaplarini kapatarak yapabileceğimi fark ettim.

her şeyin hayırlısı, rampanın bayırlısı.
  • zaman kazanmak istiyorsa ekşi sözlük hesabınıda kapatmalıdır.
    sıkıntıdan burada dakika başı troll başlık açmazlar en azından.
  • olmaya cidden hevesli olduğum ama asla olmayacağım insan. uzun zamandır düşünüyorum; kapatsam tüm hesaplarımı, akıllı telefonu bir kenara atsam, gelen tek bir bildirim dahi olmasa. çok güzel olurdu. ama gel gör ki işim gereği asla bunu yapamayacağım. gereksiz bilgi kalabalığından kendimi soyutlamak için elimden geleni yapsam da tamamen sosyal medyadan kurtulamıyorum.
  • sadece facebook u kapatmayı düşünen insanların 2 kere düşünmesi gerektiği olaydır.

çünkü facebook ile giriş yap butonu ile üye olduğunuz bütün sitelere olan erişiminiz de facebook ile kapanıyor. ve siz yol ayrımına geliyorsunuz
    1. paşa paşa*facebooka geri dönmek
    2. tüm intarnet alemine veda etmek *

edit: olum saçmalama hepsine tabiki tek tek elle giriş yapabilirsin.
  • çok yakında benim de yapacağım hadise.önceden facebook mu vardı.?
  • yaklaşık 1 sene önce yaptığım olay. sadece facebook'u kullanıyordum onu'da kapattım tam oldu. kafa rahat, oh mis! yok yayın yasağı gelmiş de, sosyal medya yavaşlamış derdin yok oh mis.
  • giriş notu: genelleme yapmıyorum. gördüklerimin hepsi aynı sebeple yaptıklarından bunları yazıyorum.

bunu yapan erkekse; artık iletişim daha ucuz olduğundan başka yolları kullanarak birden fazla kızla görüşüyordur. bu kızların birbirlerinden haberdar olmalarını önlemek, "o kız kim", "şunu neden beğendin" vb başlangıçlı tartışmalardan kaçınmak için yapıyordur. en fazla instagram ya da snapchat hesabını açık bırakır ki özelden fotoya hayır diyenleri başka yollardan görebilsin*

bunu yapan kadınsa; takıldığı bir sürü kişi vardır ve bir süre sonra bu gidişatı bırakıp evlenmiştir ya da evlenmek üzeredir. kocişi zamanında yediği haltları görmesin diye yapar.
  • en doğrusunu yapan insandır.

sosyal medya : az bir faydası yanında çok zararı olan bir ortam. en önemlisi vakit kaybı.