şükela:  tümü | bugün
 • doğrusu sosyal medya uygulamalarını kullanmadığı halde sevgili yapabilen insan olacaktı malum başlık sınırı saçmalığını geçtikten sonra diyeceğim şu ki gerçekten 2017 yılında hala bu tip insanlardan kaldıysa gerçekten tanışmak istiyorum. ayrıca bu insanın sevgili yapar yapmaz bütün sosyal medya hesaplarını kapatan insan ile kanka olduğunu düşünüyorum.
 • biz o insanlara halk arasında zengin diyoruz ya da "para bok" bunda da denilebilir, opsiyoneldir.
 • sosyal insandır...
 • sosyal ortamda tanıştığın insanlardan hiçbir şey edinemeyebilirsin.. sevgili de, arkadaş da..

  sayfasında behramkale ve şarap otantiği yaratıp altına louis aragon'dan iki kelam paylaşan da, sözlükte google ve vikipediden alıntılar yaparak entelektüel görüneni de aynı..

  çıkınca öyle olmadıklarını anlamak çok sürmüyor maalesef. eline kitap versen okuyamayacak durumda insanlarla tanıştım..

  ayrıca "sevgili yapmak" mottosuyla yola çıkarsan, olacak sevgilinin de içine yaparsın..

  ..biraz centilmen, biraz sosyal, biraz da edebi ol; sevgili gelir seni beklediğin otobüs durağında da bulur merak etme..
 • sosyal medyaya gerek yok ya. ben fırında yapıyorum; ama tavası da güzelmiş, öyle diyorlar.

  tanımsı: "sevgili yapmak" nedir, sorusuyla muhatap olması beklenen insandır.
 • asıl yadırganması gereken "sosyal medya kullanarak sevgili yapan insan " olması lazım sanki.

  gündelik hayatın tesadüfleriyle hayatına dahil olmaları daha çok seviyordur. mesaj yoluyla atılmış bir "selam" "naber" "merhaba" girişleri o ilk bakışın, ilk tanışma cümlesinin, o heyecanlanmaların yerini tutar mı yahu ayıp cidden ayıp.
 • başaramadığımdır. hoşlanılan erkekten hoşlanan kızların tümü sosyal medyadan iletişim kurmaya çalışırken "o kızlardan olmayacağım" deyip hiçbir yerden eklemedim. sonra ben duyguların yoğunluğundan bir adım ileri gidemezken, hoşlanılan kişiden hoşlanan kızlardan biri sosyal medyadan dikkatini çekerek istediğini gerçekleştirdi. ki ben esas oğlanın önceden dikkatini çekmeme rağmen atı alan üsküdar'ı geçti. oturduğunuz yerden sevdiğinizin gelmesini beklemeyin,utanıyorum demeyin, karamsarlığa kapılmayın, harekete geçin. sizin duygularınız karşılıklıysa bile pasif olduğunuz sürece, sonradan aktif olan harekete geçen istediğini gerçekleştiriyor. sonra bir gün sevgilisiyle görüp yanından öylece geçmek zorunda kalırsınız, çıldırırsınız.
  harekete geçmekten kastım sosyal medyadan ekleyip mesaj atmak falan değil. merhaba deyin, halini hatırını sorun, arkadaş olmaya çalışın. bir şekilde iletişiminiz olsun, unutması bile daha rahat olur.
 • normal olan insandır.
  tinderden mi sevgili bulacaktı?

  buna şaşıranlara şaşırıyorum asıl!hiç mi sosyal ortamınız,iş ortamınız,okul ortamınız yok?!
 • sosyallikle zenginlikle alakası yoktur efendim. siz yakışıklı olduktan sonra her şey kendi kendine oluyor*
 • yakışıklı/güzel/özgüveni yüksek insandır.

  sosyal medya kullanan kimse ise özünde iyi ve sevilesi bir insandır. fakat dıştan pek gideri yoktur. gerçek hayatta karşı cinse yanaşırsa friendzone'a çekilir. ama sosyal medya üzerinden tanıştığı insanlara kendisini daha iyi tanıtır. karşı tarafı daha iyi anlar. vermek istediği mesaj da belli olur. friendzone yemez. direk red yer. soru işareti de kalmaz. sosyal medya üzerinden kendini sevdirdikten sonra buluşsa da dış güzellik ikinci plana düşer. böylelikle güzel bir ilişkiye yelken açar.

  (bkz: bir arkadaşım)

  o bir arkadaşımın 2 tane sevgilisi oldu bugüne kadar. ikisiyle de aynı ortamdaydı. görüyorlardı birbirlerini. sosyal medya kullandı. yukarıda bahsettiğim şeyi yaptı. netice aldı. iki seferde de.

  şimdi aynı arkadaş bir kızı seviyor. ortak arkadaşlar sayesinde tanıştılar. bu kız, arkadaşı friendzone'a çekti mevzuya uyanınca. şimdi o arkadaş nasıl olacak bu işler diye geziyor, her gün kızın instagram profiline giriyor, fotoğraflara bakıp iç çekiyor...

  demem o ki çok da şeyapmamak lazım kullanan insanlara.