• abimdir... takdir ederim kendisini. akıllı telefonu olmasına karşın hiçbir sosyal medya hesabı yoktur kendisinin. facebook, twitter, instagram, ot bok zaman çalan yerlerde takılmak yerine pek sevgili yeğenimle, eşiyle, kitaplarıyla ve bit pazarlarıyla bol bol zaman geçirmekte, hayatı doya doya yaşamakta.

aslan abim benim!
  • bekar olduğu halde kullanmıyorsa el üstünde tutulası, makbul olanı.

tanım: erkek versiyonumdur.
  • uzun süre epeyce de aktif kullanmış bir erkek olarak benim.
    3.5 sene önce twitter, 1.5 sene önce face, 2 ay önce de instagram hesaplarımı komple sildim.
    eksikliğini duymuyorum.
    hayatı popstar gibi yaşama zorunluluğu hissi veriyordu bunlar bana. ben de "like" alma esiri olmamak adına hepsinden kurtuldum.
    tavsiye ederim.
  • bu erkek ile evlenilir. eğer varsa etrafınızda böyle birileri evleniniz. tertemiz, mis gibi insandır.
  • kullanmadım ve kullanmayacağım.

çekirdek bir kitle harici, hayatıma sadece sevgili sokuyorum ve kafam oldukça rahat. çemişgezek'in bilmem neresinde aynı yerde askerlik yaptım diye ya da bir okulda beraber okudum diye alakasız insanların hayatıma dahil olması fikri beni korkutuyor.

evet, ben de yediğim yemeği, gittiğim yeri ya da vücudumun orasını burasını paylaşıyorum ama hedef kitlem her kim ise, direkt onunla paylaşıyorum. ilkokul arkadaşım bunları niye görsün? ya da ben ilkokul arkadaşımın çocuğunun sünnet fotoğrafını niye göreyim? muhittin terfi almış, yaprak sözlenmiş, dilaver arabasını değiştirmiş... iyi de bana ne?

insanlarla sadece whatsapp ve telefon üstünden iletişim kuruyorum. belirli bir noktadan sonra tek tuşa basarak hayatımdan çıkarıyorum. belki kolaycılık, belki sınırını belirleme ama kesinlikle rahat bir yöntem bu.
  • sadece sosyal medya kullanmayan değil, tinder kullanmamış ve kullanmayan erkek nazarımda övgüye değerdir.
    erkeklerden soğuyorum o başlıkta yazılanları okudukça. rapor istemek lazım artık birini bile öpmeden önce.
  • ekşi sözlüğü sosyal medya olarak tanımlamazsak, içinde bulunduğum gruptur.
    sosyal medyayı fuzuli zaman kaybı olarak gören adamdır hatta türk gazetelerinin internet sayfalarını dahi üstün körü okur yabancı gazeteleri takip eder.

şaka maka türkiye haberlerini öğrenmek için kullandığım yegane sosyal medya mecrası eksi sözlük.
  • sahteliği sevmeyen erkektir. denemiş ve sevmemiş de olabilir. instagram'da herkesin sahte mutluluğu, facebook'ta like kasan insanları vs. görmeye tahammül edemiyordur.
  • sosyal medya özürlüsü biri olarak içlerinde olduğum güruh.

evet ben de instekram hesabımda, şezlonga uzanmış carlsbergi yudumlarken fotoğraf çekilmek, denize girerken ''mavi en güzel renktir'' temalı fotoğraf paylaşmak, kürk mantolu madonna kitabını elime alıp ''bir tümörüm olsaydı, adını maria puder koyardım'' temalı fotoğraf paylaşmayı, facebook hesabım da ''canım babam, canım kardeşim, iyiki doğdun, doğum günün kutlu olsun, mutluluklar canlarım'' temalı yorum atıp, bol kalpli layk atmayı, elbette çok isterdim; ama işte sosyal medya özürlüsü olunca olmadı işte.
  • 2 yıldır tüm hesapları kapatan biri olarak oh be dediğim aydınlanmadır. kopmadan bilemezsin. az çok sevip saydığın kişilerin görgüsüzlüğünü yada ucuzluğunu görmezsin. hep sevdiğin gibi kalır. başkası için yaşamadığının farkına varırsın.
hesabın var mı? giriş yap